April 20, 2015

Tournament Results

  • RESULTS OCT 4-8 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    UNITED STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIP
    Winner – Nate Sexton
    Congratulations on your win!!!

    SHOW LOW CRAZE PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Open Men’s Winner – Nicholas Duran
    Masters’ Men’s Winner – David Tremonti
    Advanced Men’s Winner – Mitchell Ramirez
    Advanced Women’s Winner – Bailey Petty
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert Cummings III
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Patricia Miller-Aceto
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joseph Wolfe
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Joel Nuttall
    Intermediate Men’s Winner – Cory Bruce
    Intermediate Women’s Winner – Jennifer Stifel
    Recreational Men’s Winner – Sean Chirgwin
    Junior IV Boys’ Winner – Izaiah Viera
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPT 29-OCT 1 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    FARRAGUT OPEN 2017 – ALL PRO DIVISIONS & ALL ADVANCED AMATEUR DIVISIONS
    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Michael Leslie
    Masters’ Women’s Winner – Randi Suiter
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Tron Lidstrom
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Advanced Men’s Winner – Nick Vanderlinda / Mark Elmore
    Advanced Women’s Winner – Charlie Youngchild
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff Cowley
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Andy Oquendo
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Jack Baldwin
    Congratulations on your wins!!!

    KENTUCKY STATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Grady Shue
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – Tim Keith
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Ralph Beckman
    Advanced Men’s Winner – Bo McLaughlin
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert F. Eberenz
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dana Lanahan
    Intermediate Men’s Winner – Jesse McCallon
    Intermediate Women’s Winner – Lindsey Martin
    Recreational Men’s Winner – John Ackerman
    Recreational Women’s Winner – Fred Chung
    Junior I Boys’ Winner – Bryton Napier
    Congratulations on your wins!!!

    16 ANNUAL MATT “HOMIE” LOVASKO FALL CELEBRATION
    Open Men’s Winner – Tony Ganger
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Justin McLuen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Douglas Diekman
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – James Schultz
    Advanced Men’s Winner – Wade Schultz
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brad Boehmer
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jerry Oswalt Jr
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – John Nisbet
    Intermediate Men’s Winner – Mike Eichorst
    Recreational Men’s Winner – Jordan Ramirez
    Recreational Women’s Winner – Casey Jillson
    Congratulations on your wins!!!

    12TH ANNUAL FOUR STATES OPEN SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Chris Clemons
    Open Women’s Winner – Andrea Meyers
    Masters’ Men’s Winner – Chris Smith
    Advanced Men’s Winner – Dominic Rodriguez
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chris Goodman
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Sarah Hiller
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Ray Presnell
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Nancy Burklin
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Chung
    Intermediate Men’s Winner – Rich French
    Intermediate Women’s Winner – Monica Mireles
    Recreational Men’s Winner – William West
    Recreational Women’s Winner – Mary Abbott
    Junior II Boys’ Winner – Judah Laird
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPT 22-24 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 UNITED STATES WOMEN’S DISC GOLF CHAMPIONSHIP PRESENTED BY PRODIGY
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Women’s Winner – Courtney McCoy
    Grandmasters’ Women’s Winner – Donna Barr
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Deborah Parrish
    Advanced Women’s Winner – Christine Jennings
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kimberly Giannola
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Jennifer Costa
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Judy Reiter
    Advanced Legends’ Women’s Winner – Paula Bowen
    Intermediate Women’s Winner – Renae Farr
    Recreational Women’s Winner – Nadia Coccaro
    Novice Women’s Winner – Margaret Baudendistel
    Junior II Girls’ Winner – Victoria Scott
    Junior III Girls’ Winner – Emily Jean Bambury
    Junior IV Girls’ Winner – Naphtali Ford
    Congratulations on your wins!!!

    COPENHAGEN OPEN CLASSIC – PRESENTED BY DGA – ET #10
    Open Men’s Winner – Karl Johan Nybo
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Anders Sward
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rene Westenberg
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Kustala
    Junior I Boys’ Winner – Albert Hytten
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPT 13-17 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DISCRAFT’S GREEN MOUNTAIN CHAMPIONSHIP
    Open Men’s Winner – Nathan Doss
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Jonathan Baldwin
    Grandmasters’ Men’s Winner – William Nelson
    Congratulations on your wins!!!

    16TH ANNUAL SOLITUDE OPEN
    Open Men’s Winner – Alex Russell
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Chris Norman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Chris Carpenter
    Advanced Men’s Winner – Adam Poulos
    Advanced Women’s Winner – Noel Covey
    Advanced Masters’ Men’s Winner – BarryJoe Rogers
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Brad Richter
    Intermediate Men’s Winner – Jeremy Tripp
    Intermediate Women’s Winner – Janna Llewelyn
    Congratulations on your wins!!!

    INNOVA DISC GOLF PRESENTS THE AUGUSTA DISC GOLF CLASSIC
    Open Men’s Winner – Josh Childs
    Open Women’s Winner – Haley Childs
    Grandmasters’ Men’s Winner – Alan Beaver
    Advanced Men’s Winner – Jesse Merritt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Benny Ramseth
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jon Jimenez
    Intermediate Men’s Winner – Taylor Burnette
    Recreational Men’s Winner – Alejandro Gonzales
    Junior III Boys’ Winner – John Marcus
    Congratulations on your wins!!!

    CHARLIE VETTINER OPEN – PRESENTED BY PRODIGY DISC
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Open Women’s Winner – Courtney Cannon
    Masters’ Men’s Winner – Steve Boylan
    Grandmasters’ Men’s Winner – David L Greenwell
    Advanced Men’s Winner – Justin Marquess
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert F Eberenz
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn
    Intermediate Men’s Winner – Bryan Alexander
    Recreational Men’s Winner – Andrew Burch
    Junior IV Boys’ Winner – Carson Pennington
    Congratulations on your wins!!!

    PEORIA FRISBEE CLUB’S GREATER PEORIA OPEN
    Open Men’s Winner – Dylan Lhotak
    Open Women’s Winner – Holly Finley
    Advanced Men’s Winner – Andrew Wallen
    Intermediate Men’s Winner – Bruce Hill
    Recreational Men’s Winner – Cody Lesak
    Recreational Women’s Winner – Tracee Spencer
    Novice Men’s Winner – John Bowman
    Congratulations on your wins!!!

    NT #4 OREBRO
    Open Men’s Winner – Linus Carlsson
    Open Women’s Winner – Camilla Grunden
    Masters’ Men’s Winner – Ake Wallbacks
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mats Stromgren
    Junior I Boys’ Winner – Rasmus Johansson
    Junior II Boys’ Winner – Daniel Camitz
    Congratulations on your wins!!!

    POWERGRIP PRO TOUR – SIILINJARVI
    Open Men’s Winner – Vaino Makela
    Open Women’s Winner – Hanna Blomroos
    Masters’ Men’s Winner – Marko Hamalainen
    Masters’ Women’s Winner – Kristiina Sylman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jari Niskanen
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Markku Tohni
    Congratulations on your wins!!!

    2017 OUTLAWS
    Open Men’s Winner – Kyle Ellis
    Masters’ Men’s Winner – Kevin Eldredge
    Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Torrence
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Neal Dambra
    Advanced Men’s Winner – Jeff Plaisance
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert Hammond
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Chesnut
    Intermediate Men’s Winner – Justin Hinojosa
    Recreational Men’s Winner – Aaron Tilley
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPT 8-10 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 TIM SELINSKE US MASTERS PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Masters’ Men’s Winner – Barry Schultz
    Masters’ Women’s Winner – Des Reading
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Convers
    Grandmasters’ Women’s Winner – Suzette Simons
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Cloyes
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Deeter
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kimberly Giannola
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Edge Dostal
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Kerry Rivera
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Wright
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Rob Lee
    Congratulations on your wins!!!

    GREATER HARTFORD DISC GOLF OPEN
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Masters’ Men’s Winner – Greg Wintrob
    Grandmasters’ Men’s Winner – Pete Johnson
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Karl Molitoris
    Advanced Men’s Winner – Andrew Mullen
    Advanced Women’s Winner – Ashley Mills
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brian Brown
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Coach Chris Dierkens
    Intermediate Men’s Winner – Justin Downes
    Congratulations on your wins!!!

    STRUDENGAU OPEN PRESENTED BY ANDERS GOLFEN – EPT#6
    Open Men’s Winner – Tomas Rosenqvist
    Open Women’s Winner – Natalie Hollokoi
    Congratulations on your wins!!!

    2017 WEST COAST DISC GOLF AMATEUR CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Advanced Men’s Winner – Christopher Keseloff
    Advanced Women’s Winner – Joanne Bernardo
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Christopher Pinegar
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Nicole Ennis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Armando Alvarez
    Congratulations on your wins!!!

    SETH BURTON MEMORIAL
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Advanced Men’s Winner – Troy Wagner
    Intermediate Men’s Winner – Timothy Novicky
    Recreational Men’s Winner – William Hawkins
    Junior II Boys’ Winner – Andre Homer
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUG 31-SEPT 4 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DGPT – VIBRAM OPEN
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

    COLORADO STATE CHAMPIONSHIPS 2017
    Open Men’s Winner – Joel Freeman
    Open Women’s Winner – McKayla Thomas
    Masters’ Men’s Winner – Joe Klosky
    Masters’ Women’s Winner – Carla Akers
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Gossage
    Advanced Men’s Winner – Adam White
    Advanced Women’s Winner – Erikah Weir
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bob Wilking
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Todd Videlock
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Don Krueger
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Ron Leader
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Patsy Diamanti
    Intermediate Men’s Winner – David Baca
    Intermediate Women’s Winner – Lynsey Marsh
    Recreational Men’s Winner – Truc Nguyen
    Recreational Women’s Winner – NAME
    Congratulations on your wins!!!

    NORWEGIAN DISC GOLF CHAMPIONSHIP 2017
    Open Men’s Winner – Peter Lunde
    Open Women’s Winner – Lydie Hellgren
    Masters’ Men’s Winner – Oystein Lund Carlsen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jan Finborud
    Junior I Boys’ Winner – Knut Valen Haland
    Congratulations on your wins!!!

    MUSIC CITY OPEN
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Open Women’s Winner – Sara Lamberson
    Masters’ Men’s Winner – David Harless
    Grandmasters’ Men’s Winner – Greg Clement
    Advanced Men’s Winner – Jeremey Jones
    Advanced Women’s Winner – Stephanie Smith
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Rick Cayce
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dana Lanahan
    Intermediate Men’s Winner – D.J. Postlewait
    Intermediate Women’s Winner – Janie Sommer
    Recreational Men’s Winner – Jordan Webster
    Recreational Women’s Winner – Katie Roper
    Novice Men’s Winner – Drake Abernathy
    Junior II Boys’ Winner – Harper Thompson
    Junior III Boys’ Winner – Evan Gensimore
    Junior IV Boys’ Winner – Caleb Webster
    Congratulations on your wins!!!

    SOUTHEASTERN AMATEUR CHAMPIONSHIP PRESENTED BY ORLANDO DISC GOLF
    Advanced Men’s Winner – Daniel Pastore Jr
    Advanced Women’s Winner – Yuliya Pastovenska
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Rock Arnold
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Timothy McClory
    Intermediate Men’s Winner – Jay Dugmore
    Intermediate Women’s Winner – Alison Heidegger
    Recreational Men’s Winner – Christopher Rivers
    Recreational Women’s Winner – Lynda Voss
    Junior III Boys’ Winner – R. Baxter Frost
    Congratulations on your wins!!!

    2017 TORONTO ISLAND MAPLE LEAF / CANADIAN NATIONAL CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY PRODIGY DISC
    Open Men’s Winner – Martin Hendel
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Jason Jalonen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Malton
    Advanced Men’s Winner – Pete Chapman
    Advanced Women’s Winner – Danielle Duplisea
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Darrell Bankes
    Congratulations on your wins!!!

    WILDCAT SPRINGS KEOSIPPI OPEN SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Benjamin Callaway
    Masters’ Women’s Winner – Cory Hill
    Grandmasters’ Men’s Winner – Pat Jet-Man Gourley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Richard Sheets
    Advanced Men’s Winner – Caleb Jurgens
    Intermediate Men’s Winner – Craig Land
    Intermediate Women’s Winner – Debbie Polkinghorne
    Recreational Men’s Winner – Eli Riddle
    Junior I Boys’ Winner – Tristan Hines
    Junior IV Girls’ Winner – Virginia Polkinghorne
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 25-27 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    PITTSBURGH FLYING DISC OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Brad Schick
    Grandmasters’ Women’s Winner – Amy Moser
    Congratulations on your wins!!!

    LAKE SUPERIOR OPEN
    Open Men’s Winner – Alex Geisinger
    Open Women’s Winner – Sada Voit
    Masters’ Men’s Winner – Jon Drummond
    Advanced Men’s Winner – David Werner
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Walker
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Chris Brylski
    Intermediate Men’s Winner – Jeff Evans
    Intermediate Women’s Winner – Shawn Ramsey
    Recreational Men’s Winner – Ross Malo
    Congratulations on your wins!!!

    2017 NEXT ADVENTURE AMATEUR CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Eric Henderson
    Advanced Women’s Winner – Karlie Sanders
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Adam Fletcher
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – George Bodiroga
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Lorts
    Congratulations on your wins!!!

    THE CAROLINA CLASH PRESENTED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Collin Carter
    Open Women’s Winner – Debbie Scott
    Advanced Men’s Winner – Mark Strother
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Hennard
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Sauls
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jan Jackson
    Intermediate Men’s Winner – David West
    Intermediate Women’s Winner – Yvonne Wysocki
    Recreational Men’s Winner – Travis Hayes
    Junior II Boys’ Winner – Anthony Anselmo
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 15-20 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 PDGA PRO MASTERS WORLD CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY INNOVA
    Masters’ Men’s Winner – Barry Schultz
    Masters’ Women’s Winner – Elaine King
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Convers
    Grandmasters’ Women’s Winner – Susan Stephens
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David L. Greenwell
    Legends’ Men’s Winner – Terry Calhoun
    Senior Legends’ Men’s Winner – Pete May
    Congratulations on your wins!!!

    FRISBEEGOLFIN SM 2017 – FINNISH NATIONALS
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Teemu Holappa
    Masters’ Women’s Winner – Anna Elo
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kari Vesala
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Harri Hynonen
    Congratulations on your wins!!!

    IDLEWILD OPEN – DGPT DRIVEN BY INNOVA & THE NATI
    Open Men’s Winner – James Conrad
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

    CEDAR CREEK OPEN
    Open Men’s Winner – Alex Geisinger
    Open Women’s Winner – Holly Finley
    Masters’ Men’s Winner – Jon Drummond
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Heckenlaible
    Advanced Men’s Winner – Alexander Berg
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Beach
    Intermediate Men’s Winner – Alex Messick
    Intermediate Women’s Winner – Jenni Shaw
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 12-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    POWERGRIP PRO TOUR – PORI
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Henna Blomroos
    Masters’ Men’s Winner – Marko Hamalainen
    Masters’ Women’s Winner – Riitta Savolainen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jari Niskanen
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Markku Tohni
    Congratulations on your wins!!!

    TITAN OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Michael Johansen
    Open Women’s Winner – Lisa Fajkus
    Masters’ Men’s Winner – Justin McLuen
    Advanced Men’s Winner – Joey “The Juice” Dwyer
    Advanced Women’s Winner – Carrie Ann Gehringer
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Aaron Scott
    Intermediate Men’s Winner – Ty Tannatt
    Congratulations on your wins!!!

    THE TWIN FALLS CLASSIC SPONSORED BY LATITUDE 64
    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Steve Loyd
    Advanced Men’s Winner – Lamar Maughan
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brandon Mook Merzlock
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Annette Aragon
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Quinn
    Intermediate Men’s Winner – Teagan Stradley
    Intermediate Women’s Winner – Jenifer Rackham
    Recreational Men’s Winner – Criss Robbins
    Novice Women’s Winner – Crystal Matsen
    Junior II Boys’ Winner – Garrick Wilson
    Junior III Boys’ Winner – Trintin Kessel
    Junior III Girls’ Winner – Maiya Piercey
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 3-7 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    LEDGESTONE INSURANCE OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Joshua Anthon
    Open Women’s Winner – Valarie Jenkins
    Masters’ Men’s Winner – Kevin McCoy
    Grandmasters’ Men’s Winner – Brad Hammock
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Advanced Men’s Winner – Rich Klein III
    Advanced Women’s Winner – Alexis Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Charles Mullins III
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Michalak
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Gary Johnson
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Donald Parker
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Opfer
    Intermediate Women’s Winner – Itzy Galvan
    Recreational Men’s Winner – Nathan Miner
    Recreational Women’s Winner – Nadia Coccaro
    Novice Men’s Winner – John Bowman
    Junior I Boys’ Winner – Matthew Coccaro
    Junior II Boys’ Winner – Logan Moloney
    Junior III Boys’ Winner – Billy Scott III
    Congratulations on your wins!!!

    2017 MIDWEST AMATEUR CHAMPIONSHIP (A/B POOL)
    Advanced Men’s Winner – Tommy Selle
    Advanced Women’s Winner – Kimberly Giannola
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cecil Cameron
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Don Altmyer
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Teater
    Intermediate Men’s Winner – Jordan Mullen
    Intermediate Women’s Winner – Jess Lauridsen
    Congratulations on your wins!!!

    VALGJARVE OPEN – ET#7
    Open Men’s Winner – Jeremy Koling
    Open Women’s Winner – Kristin Tattar
    Masters’ Men’s Winner – Mehdi Boukarabila
    Grandmasters’ Men’s Winner – Raimondas Mikalkenas
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Kustala
    Junior I Boys’ Winner – Albert Hytten
    Congratulations on your wins!!!

    THE PENNSYLVANIA HERITAGE
    Open Men’s Winner – Andrew Fish
    Open Women’s Winner – Elfriede Eberly
    Masters’ Men’s Winner – Mark Spang
    Grandmasters’ Men’s Winner – Linc Morgan
    Advanced Men’s Winner – Travis Morret
    Advanced Women’s Winner – Jessica Haley
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mark Sonneborn
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Alphonse Borowski
    Intermediate Men’s Winner – Joel Pielacha
    Congratulations on your wins!!!

    FD AMATEUR CLASSIC 2017
    Advanced Men’s Winner – Topias Kuhalampi
    Advanced Women’s Winner – Hanna Kautio
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mikko Putaja
    Intermediate Men’s Winner – Jonne Riento
    Recreational Men’s Winner – Tuomas Hyypia
    Novice Men’s Winner – Marko Myllari
    Junior I Boys’ Winner – Matti Paussu
    Junior II Boys’ Winner – Daniel Davidsson
    Congratulations on your wins!!!

    NT #3 MORA
    Open Men’s Winner – Emil Dahlgren
    Open Women’s Winner – Sofie Sandstrom
    Masters’ Men’s Winner – Peter Bygde
    Grandmasters’ Men’s Winner – Per Gylle
    Junior I Boys’ Winner – Erik Persson
    Junior II Boys’ Winner – Jesper Persson
    Congratulations on your wins!!!

    INNOVA PRESENTS THE ODSA PROVINCIAL CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Martin Hendel
    Open Women’s Winner – Sandi Hendel
    Masters’ Men’s Winner – Dave Northrup
    Grandmasters’ Men’s Winner – Patrick Treude
    Advanced Men’s Winner – Reggie McGrath
    Advanced Women’s Winner – Colleen McInnes
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Darrell Bankes
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Smuck
    Intermediate Women’s Winner – Eavan O’Brien
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 24-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    WFDF WORLD OVERALL CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Anton Lindh
    Open Women’s Winner – Anneli Andre
    Masters’ Men’s Winner – Tomas Burvall
    Masters’ Women’s Winner – Juliana Korver
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jonas Bengtsson
    Grandmasters’ Women’s Winner – Lori Daniels
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Harvey Brandt
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sue Horn
    Legends’ Men’s Winner – Doug Korns
    Junior I Boys’ Winner – Ned Morris
    Junior I Girls’ Winner – Matilda Ringbom
    Junior II Boys’ Winner – Randy Lahm Jr
    Congratulations on your wins!!!

    KYY OPEN – EPT#5
    Open Men’s Winner – Gregg Barsby
    Open Women’s Winner – Maija Laitinen
    Congratulations on your wins!!!

    21ST ANNUAL BRENT HAMBRICK MEMORIAL OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – Benjamin Botte
    Grandmasters’ Men’s Winner – Pete Caldwell
    Advanced Men’s Winner – Joseph Sizemore
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Greg Bishop
    Intermediate Men’s Winner – Chadd Kramer
    Recreational Men’s Winner – Isaac Theodore
    Recreational Women’s Winner – Taylor Rahe
    Novice Men’s Winner – Scott Wickemeier
    Junior III Girls’ Winner – Lilly Ruthen
    Congratulations on your wins!!!

    THE DES MOINES CHALLENGE PRESENTED BY DISCRAFT AND G&L CLOTHING
    Open Men’s Winner – AJ Risley
    Open Women’s Winner – Kaylee Campbell
    Masters’ Men’s Winner – Das Loomis
    Masters’ Women’s Winner – Katherine Betcher
    Grandmasters’ Men’s Winner – Duane CD Steiner
    Advanced Men’s Winner – Jordan Van Maanen
    Advanced Women’s Winner – Sarah O
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Deeter
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jonathan Parsons
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Neils Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Sean Gilbert
    Intermediate Women’s Winner – Beth Nowell
    Congratulations on your wins!!!

    ROCKY MOUNTAIN CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY SUBARU
    Open Men’s Winner – Christian Dietrich
    Open Women’s Winner – Sai Par Ananda
    Masters’ Men’s Winner – Eric Brown
    Masters’ Women’s Winner – Karen Sattler
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Tolo
    Advanced Men’s Winner – Brian Guice
    Advanced Women’s Winner – Jade O’Neill
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mark Bell
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Hawkins
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Rycroft
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 15-23 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 PDGA AMATEUR AND JUNIOR DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – AJ Carey
    Advanced Women’s Winner – Heather Zimmerman
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Roy Quilantan
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kimberly Giannola
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Kobella
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Lorena Dostal
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Wright
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Christine Ford
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Rob Lee
    Junior I Boys’ Winner – Evan Bamford
    Junior I Girls’ Winner – Alexis Mandujano
    Junior II Boys’ Winner – David O’Meara
    Junior II Girls’ Winner – Carli Beith
    Junior III Boys’ Winner – Gannon Buhr
    Junior III Girls’ Winner – Hope C Brown
    Junior IV Boys’ Winner – Kolby Sanchez
    Junior IV Girls’ Winner – Virginia Polkinghorne
    Junior V Boys’ Winner – Wyatt Mahoney
    Junior V Girls’ Winner – Hayleigh Shintaku
    Junior VI Boys’ Winner – Kaidin Bell
    Congratulations on your wins!!!

    EUROPEAN OPEN
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Congratulations on your wins!!!

    CCR OPEN
    Open Men’s Winner – James Conrad
    Open Women’s Winner – Sandi Hendel
    Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Scholten
    Advanced Men’s Winner – RC Hunt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Eric Gottleber
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Stan Duggins
    Intermediate Men’s Winner – Gary Vigil
    Intermediate Women’s Winner – Kelly Laderoot
    Recreational Men’s Winner – Michael Anastor
    Congratulations on your wins!!!

    NORTH WEST AMATEUR CHAMPIONSHIP (A-TIER FOR MA1, ALL OTHERS B-TIER)
    Advanced Men’s Winner – Zack Baskett
    Advanced Women’s Winner – Clarissa Snyder
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gifford Marco Pinchot
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Hale
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Joe Meyer
    Intermediate Men’s Winner – Kevin Mann
    Intermediate Women’s Winner – Brandy Fortier
    Recreational Men’s Winner – Adam Hixson
    Recreational Women’s Winner – Kristal Minney
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 14-16 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    PRODISCUS ESTONIAN OPEN – EPT#4
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Henna Blomroos
    Congratulations on your wins!!!

    SILVER CUP XVII PRO PRESENTED BY DGA & ROLLIN’ RIDGE
    Open Men’s Winner – Cale Leiviska
    Open Women’s Winner – Lesli Todd
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Brad Wendt
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 7-9 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE MAJESTIC
    Open Men’s Winner – Cale Leiviska
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Linc Morgan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Bruce Novak
    Congratulations on your wins!!!

    SKELLEFTEA OPEN – EPT#3
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Congratulations on your wins!!!

    BC OPEN PRESENTED BY INNOVA
    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – Jason Pinkal
    Masters’ Women’s Winner – Tara Lynch
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Kilmer
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Timo Walker / Ted Hickford
    Advanced Men’s Winner – Theo Brown
    Advanced Women’s Winner – Jordan Bernelot Moens
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Huestis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Hale
    Intermediate Men’s Winner – Tyler Melnyk
    Intermediate Women’s Winner – Jennifer Dick
    Junior II Boys’ Winner – Mikey Barringer
    Junior III Boys’ Winner – Ezekiel Salmon
    Congratulations on your wins!!!

    MICHIGAN AMATEUR OPEN
    Advanced Men’s Winner – Derek Evans
    Advanced Women’s Winner – Amanda Cates
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Corey Fisher
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Levell
    Intermediate Men’s Winner – Justin Ballard
    Recreational Men’s Winner – Jeremy Horton
    Novice Men’s Winner – Brian Spears
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUN 30-JULY 2 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DELAWARE DISC GOLF CHALLENGE SPONSORED BY LEGACY DISC
    Open Men’s Winner – Andrew Fish
    Open Women’s Winner – Hannah Leatherman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Craig Gangloff
    Grandmasters’ Women’s Winner – Amy Moser
    Congratulations on your wins!!!

    7TH ANNUAL KING OF THE HILL
    Open Men’s Winner – Brian Schweberger
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – Edan Badajos
    Advanced Men’s Winner – Brian Daniels
    Advanced Women’s Winner – Veronica Tomblinson
    Intermediate Men’s Winner – Jacinto Montez
    Junior II Boys’ Winner – Dimitri Kutsev
    Junior III Boys’ Winner – Coddy Clements
    Junior III Girls’ Winner – Elena Badajos
    Junior IV Boys’ Winner – Jai Badajos
    Junior IV Girls’ Winner – Victoria Schacht
    Junior V Girls’ Winner – Alexandria Mitchell
    Congratulations on your wins!!!

    THE SWEDISH CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Anders Sward
    Open Women’s Winner – Sofie Sandstrom
    Masters’ Men’s Winner – Peter Bygde
    Grandmasters’ Men’s Winner – Christer Kohler
    Junior I Boys’ Winner – Linus Carlsson
    Junior II Boys’ Winner – Daniel Camitz
    Congratulations on your wins!!!

    POWERGRIP PRO TOUR – TAMMISAARI
    Open Men’s Winner – Jalle Stoor
    Open Women’s Winner – Henna Blomroos
    Masters’ Men’s Winner – Jani Winterhalter
    Masters’ Women’s Winner – Kristiina Sylman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ville Kotamaki
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Bjorn Lindholm
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUN 20-25 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 PDGA PROFESSIONAL DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

    DELAWARE AM CHAMPIONSHIP SPONSORED BY HYZER FLIP
    Advanced Men’s Winner – Kyle Harmon
    Advanced Women’s Winner – Samantha Bell
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brian Bramble
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Ward
    Intermediate Men’s Winner – John Ecret
    Intermediate Women’s Winner – Ingrid Parada
    Recreational Men’s Winner – Scott Gay
    Congratulations on your wins!!!

    OHIO AMATEUR CHAMPIONSHIPS
    Advanced Men’s Winner – D.J. Hunt
    Advanced Women’s Winner – Christine Jennings
    Intermediate Men’s Winner – Jeffery Mazur
    Intermediate Women’s Winner – Marnie Greenich
    Recreational Men’s Winner – Jeff Rhinehart
    Novice Men’s Winner – Chalin Cahlik
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUN 17-18 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 GREAT LAKES OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Ziggy Bierekoven
    Open Women’s Winner – Krystal Fromm
    Masters’ Men’s Winner – Jeff Bauman
    Advanced Men’s Winner – Nathan Kretz
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Kurvi
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn
    Intermediate Men’s Winner – Ronald Jacobs
    Recreational Men’s Winner – David Sepulvedo
    Recreational Women’s Winner – Rene Burton
    Congratulations on your wins!!!

    HIGH PLAINS CHALLENGE
    Open Men’s Winner – Joe Rovere
    Open Women’s Winner – McKayla Thomas
    Masters’ Men’s Winner – Jon Drummond
    Masters’ Women’s Winner – Karen Sattler
    Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Lahm Sr
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Rorabaugh
    Advanced Men’s Winner – Jamalle Castillo
    Advanced Women’s Winner – Missy Gannon
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bob Wilking
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Taylor
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Carlson
    Intermediate Men’s Winner – Anthony Rodgers
    Congratulations on your wins!!!

    KANAWHA VALLEY REGIONAL
    Open Men’s Winner – Andrew Fish
    Open Women’s Winner – Susie Byrd
    Masters’ Men’s Winner – Johnny Sias
    Advanced Men’s Winner – Travis Dick
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Matt Turner
    Intermediate Men’s Winner – Wesley Muncy
    Intermediate Women’s Winner – Abigail Sullivan
    Recreational Men’s Winner – Zachary Hickman
    Novice Men’s Winner – Coary Inscore
    Junior I Boys’ Winner – Matthew Coccaro
    Congratulations on your wins!!!

    33RD ANNUAL MID-AMERICA OPEN
    Open Men’s Winner – George Smith
    Masters’ Men’s Winner – Keith Amerson
    Advanced Men’s Winner – Trevor Ely
    Advanced Women’s Winner – Megan Krietzman
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Justin Coy
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Cramer
    Intermediate Men’s Winner – Nic Maglio
    Intermediate Women’s Winner – Erika Tompkins
    Recreational Men’s Winner – Christopher Mooney
    Recreational Women’s Winner – DeNeil Hedrick
    Junior I Boys’ Winner – Jonas Crowe
    Junior IV Girls’ Winner – Virginia Polkinghorne
    Junior V Girls’ Winner – Ava Meyer
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUN 9-11 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    BEAVER STATE FLING PRESENTED BY KEEN – NATIONAL TOUR
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Shasta Criss
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Congratulations on your wins!!!

    2017 KANSAS CITY WIDE OPEN – PRO
    Open Men’s Winner – Andrew Presnell
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Masters’ Women’s Winner – Sheila Kirkham
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Congratulations on your wins!!!

    SULA OPEN – EPT#2
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Kristin Tattar
    Congratulations on your wins!!!

    2017 KANSAS CITY WIDE OPEN – PERFORMANCE EDITION
    Men’s Winner – Jason Kruger
    Congratulations on your win!!!

    BEAVER STATE FLING AMATEUR
    Advanced Men’s Winner – Raymond Hernandez
    Advanced Women’s Winner – Kira Alexander
    Advanced Masters’ Men’s Winner – TJ Goodwin
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Cindy McMahan
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Huestis
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Rob Wise
    Congratulations on your wins!!!

    25TH ANNUAL MAD CITY OPEN DRIVEN BY INNOVA
    Open Men’s Winner – Alex Geisinger
    Open Women’s Winner – Holly Finley
    Masters’ Men’s Winner – Chad Inman
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Men’s Winner – Troy Campbell
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Cloyes
    Advanced Men’s Winner – Aaron DeVries
    Advanced Women’s Winner – Sada Voit
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brandon Theriault
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Shelby Watt
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Field
    Intermediate Men’s Winner – Chet Essie
    Intermediate Women’s Winner – Emma Scherer
    Recreational Men’s Winner – Kyle DeVries
    Recreational Women’s Winner – Kimberly Pekarske
    Junior II Boys’ Winner – Bennett Chansky
    Congratulations on your wins!!!

    MUKKULA OPEN SPONSORED BY WESTSIDEDISCS
    Open Men’s Winner – Janne Hirsimaki
    Open Women’s Winner – Anna-Sofia Haipus
    Masters’ Men’s Winner – Marko Hamalainen
    Masters’ Women’s Winner – Riitta Savolainen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Janne Sandholm
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Kauko Laitala
    Advanced Women’s Winner – Nina Lunkka
    Intermediate Men’s Winner – Ilkka Tikkala
    Junior II Boys’ Winner – Casper Ahonen
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUN 1-4 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DGPT – UTAH OPEN PRESENTED BY LATITUDE 64
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Congratulations on your wins!!!

    2017 PDGA UNITED STATES AMATEUR DISC GOLF CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Brandon Oleskie
    Congratulations on your win!!!

    TENNESSEE STATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – David Feldberg
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Barry B Gill
    Advanced Men’s Winner – Levi McKinney
    Advanced Women’s Winner – April Gilliam
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gary Canter
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Cher Kitchings
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Yoder
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Brian Thompson
    Intermediate Men’s Winner – Dylan Boggs
    Intermediate Women’s Winner – Alison Miller
    Recreational Men’s Winner – Jordan Graves
    Recreational Women’s Winner – Kirby Remillard
    Congratulations on your wins!!!

    360 OPEN
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Sofie Sandstrom
    Masters’ Men’s Winner – Dan Johansson
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mats Stromgren
    Junior I Boys’ Winner – Linus Carlsson
    Junior II Boys’ Winner – Daniel Camitz
    Congratulations on your wins!!!

    THE BATTLE AT BLUEBELL WOODS PRESENTED BY PRODIGY EUROPE – ET#5
    Open Men’s Winner – Blaer Orn Asgeirsson
    Open Women’s Winner – Sue Underwood
    Masters’ Men’s Winner – Borvaldur Borarinsson
    Grandmasters’ Men’s Winner – Derek Robins
    Advanced Men’s Winner – Taavi Kallas
    Congratulations on your wins!!!

    THE 2017 SAINT LOUIS OPEN
    Open Men’s Winner – Zackeriath Johnson
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Advanced Men’s Winner – Joshua Kuehn
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jake Squires
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Jaegers
    Intermediate Men’s Winner – Sam Dummerth
    Intermediate Women’s Winner – Melisa Mujanovic
    Recreational Men’s Winner – Chris Pilarski
    Novice Men’s Winner – David Hicks
    Junior II Boys’ Winner – Vincent Goodman
    Junior IV Girls’ Winner – Virginia Polkinghorne
    Congratulations on your wins!!!

    ZOO TOWN OPEN PRESENTED BY INK REALITY GROUP
    Open Men’s Winner – Christian Dietrich
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Rahn Henderson
    Masters’ Women’s Winner – Lesli Younger
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Provost
    Advanced Men’s Winner – Shawn Liedle
    Advanced Women’s Winner – Jena Bullis
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Drew Winterer
    Intermediate Men’s Winner – Adam Clinch
    Junior II Boys’ Winner – Gordon McMillion
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 19-21 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 MASTERS CUP PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF – PRO
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Shasta Criss
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Werner
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Kenny Boo-Rad Lee
    Congratulations on your wins!!!

    KEISARI TALI OPEN – EPT#1
    Open Men’s Winner – Jalle Stoor
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Congratulations on your wins!!!

    9TH ANNUAL MADISONVILLE OPEN
    Open Men’s Winner – Gregg Barsby
    Open Women’s Winner – Courtney Cannon
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Advanced Men’s Winner – Noah Osborne
    Advanced Women’s Winner – Christine Jennings
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Matt Braun
    Intermediate Men’s Winner – Jeremey Jones
    Recreational Men’s Winner – Johnny Razo
    Congratulations on your wins!!!

    2017 MINNESOTA AMATEUR DISC GOLF CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY LEGACY DISCS
    Advanced Men’s Winner – Matt Friedman
    Advanced Women’s Winner – Elizabeth Emerson
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Scott Markquart
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Jacobson
    Intermediate Men’s Winner – Tylor Igou
    Recreational Men’s Winner – Andrew Schafer
    Congratulations on your wins!!!

    39TH ANNUAL NORMAN PRO/AM
    Open Men’s Winner – Coda Hatfield
    Open Women’s Winner – Lisa Fajkus
    Masters’ Men’s Winner – Dixon Jowers
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Wilson
    Advanced Men’s Winner – David Linke
    Advanced Women’s Winner – Shannon Prendergast
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Doyle Jordon
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Caryen Fergeson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Brian Hibbler
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Runyan
    Intermediate Women’s Winner – Andrea Jones
    Recreational Men’s Winner – Liberio Trejo
    Recreational Women’s Winner – Yuvonda Kilpatrick
    Junior I Boys’ Winner – Cade Duvall
    Junior I Girls’ Winner – Taylor Havens
    Congratulations on your wins!!!

    2017 A3DISC NO FOOLIN SPONSORED BY DISCRAFT AND CJ’S PARTY STORE
    Open Men’s Winner – Tim Barham
    Advanced Men’s Winner – Ryan Brophy
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Derek Bonner
    Intermediate Men’s Winner – Jason Sullivan
    Intermediate Women’s Winner – Andrella Jay Serratos
    Recreational Men’s Winner – Matt Lacey
    Novice Men’s Winner – Lance Dehnbostel
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 12-14 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 AMATEUR WORLD DOUBLES CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS AND HOUCKDESIGN
    Advanced Men’s Winner – Rick Ovaitt & Adam Case
    Advanced Women’s Winner – Valerie Mandujano & Alexis Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Guillermo Avalos & Kenneth Pereoy
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Tabor & Kevin Curran
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Wright & Dave Inger
    Intermediate Men’s Winner – Thomas Murray & Jon Schutkin
    Congratulations on your wins!!!

    KONOPISTE OPEN 2017 – DISC GOLF WORLD TOUR #2
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Vanessa Van Dyken
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 5-7 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2017 303 OPEN
    Open Men’s Winner – Colten Montgomery
    Open Women’s Winner – McKayla Thomas
    Masters’ Men’s Winner – Chris Thomas
    Masters’ Women’s Winner – Karen Sattler
    Grandmasters’ Men’s Winner – Christopher Keener
    Advanced Men’s Winner – Andy Ford
    Congratulations on your wins!!!

    2017 MASTERS CUP PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF – AM
    Advanced Men’s Winner – Thomas Tomaselli
    Advanced Women’s Winner – Nicole Lowe
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Rey Ramirez
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Holly Wilkerson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Christo Meyer
    Intermediate Men’s Winner – Cory Murrell
    Junior II Boys’ Winner – Jakob Walz
    Congratulations on your wins!!!

    CHRISTIE LAKE SPRING FLING
    Open Men’s Winner – Brad Schick
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Adam Hazel
    Grandmasters’ Men’s Winner – Robert Martinek
    Advanced Men’s Winner – Cam Zanini
    Advanced Women’s Winner – Colleen McInnes
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Marty Van Zandwyk
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Strong
    Intermediate Men’s Winner – Cody Pearce
    Intermediate Women’s Winner – Samantha Russell
    Recreational Men’s Winner – Jacob Goldfarb
    Congratulations on your wins!!!

    HUK CENTRAL
    Open Men’s Winner – Michael Johansen
    Open Women’s Winner – Sarah Cunningham
    Masters’ Men’s Winner – Matt Peckham
    Advanced Men’s Winner – Ian Fredrickson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Sauls
    Intermediate Men’s Winner – Matthew Parrish
    Intermediate Women’s Winner – Nadia Coccaro
    Congratulations on your wins!!!

    2017 ILLINOIS AMATEUR CHAMPIONSHIPS
    Advanced Men’s Winner – Andrew Cervantes
    Advanced Women’s Winner – Shanasty Stewart
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Doug Payne
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Stephen Manning
    Intermediate Men’s Winner – Mike Johnson
    Recreational Men’s Winner – Carter Kovach
    Recreational Women’s Winner – Melissa Asher
    Novice Men’s Winner – Cori Payne
    Congratulations on your wins!!!

    M.O.B. SHOOTOUT
    Advanced Men’s Winner – Derek Evans
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Michalak
    Intermediate Men’s Winner – Jason Sullivan
    Intermediate Women’s Winner – Meg Fittro
    Recreational Men’s Winner – Michael Sandusky
    Novice Men’s Winner – Dylan Price
    Novice Women’s Winner – Leticia Hernandez
    Congratulations on your wins!!!

    POWERGRIP PRO TOUR – JYVASKYLA
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Vanessa Van Dyken
    Masters’ Men’s Winner – Marko Hamalainen
    Masters’ Women’s Winner – Riina Kotamaki
    Grandmasters’ Men’s Winner – Janne Sandholm
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Esko Jokinen
    Congratulations on your wins!!!

    NT #1 VASTERVIK
    Open Men’s Winner – Jonas Halleblad
    Open Women’s Winner – Sofie Sandstrom
    Masters’ Men’s Winner – Ake Wallbacks
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mats Stromgren
    Junior I Boys’ Winner – Linus Carlsson
    Junior II Boys’ Winner – Daniel Camitz
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 27-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN – NATIONAL TOUR
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Hannah Leatherman / Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Larry Gardner
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN
    Advanced Men’s Winner – Tristan Poss / James Hufford / Aaron Rothrock
    Advanced Women’s Winner – Valerie Mandujano / Alexis Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Guy / Michael Woodard
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kimberly Giannola
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Michalak / Marcus Erickson / Paul Beard / Ron Robertson
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Laha
    Intermediate Men’s Winner – Sami Hyvonen / Eric Bolton
    Intermediate Women’s Winner – Cynthia Ricciotti
    Recreational Men’s Winner – Jeremiah Ray
    Congratulations on your wins!!!

    THE PATRIOT MEMORIAL 2017 PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF
    Advanced Men’s Winner – Andrew Carey
    Advanced Women’s Winner – Deann Donaldson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Ken Lukasewicz
    Intermediate Men’s Winner – Shawn Josey
    Recreational Men’s Winner – Dakota Patterson
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 21-23 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE AMATEUR CHAMPIONSHIP AT BOWLING GREEN
    Advanced Men’s Winner – Dylan Lhotak
    Advanced Women’s Winner – Callie McMorran
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Johnson
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Rene Burton
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Donna Griest
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Fred Needham
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Rob Lee
    Intermediate Men’s Winner – Av Franklin III
    Intermediate Women’s Winner – Ashleh Baumann
    Recreational Men’s Winner – Tyler Blaha-Gruszka
    Recreational Women’s Winner – Erica Annis
    Congratulations on your wins!!!

    THE TANEYCOMO THROWDOWN
    Open Men’s Winner – Lewis Bitney
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Steve Boylan
    Advanced Men’s Winner – Tyler Berry
    Advanced Women’s Winner – Danielle Weigandt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mike Shaggy Jones
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jonathan Parsons
    Intermediate Men’s Winner – Zach Roach
    Intermediate Women’s Winner – Brittany Stanley
    Recreational Women’s Winner – Summer Kirbis
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 12-16 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – INDIVIDUAL
    Advanced Winner – Ben Clark
    Congratulations on your win!!!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – NIT TEAM
    Advanced Winner – North Carolina-Chapel Hill
    Congratulations on your wins!!!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – TEAM
    Advanced Winner – Ferris State
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – INDIVIDUAL
    Advanced Winner – Austin Blackmer
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – TEAM
    Advanced Winner – Ferris State
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – INDIVIDUAL
    Advanced Winner – Austin Couch
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – TEAM
    Advanced Winner – Clemson
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC WOMEN – INDIVIDUAL
    Advanced Winner – Bayli Miller
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC WOMEN – TEAM
    Advanced Men’s Winner – California State-Monterey Bay
    Congratulations on your wins!!!

    JONESBORO OPEN – DISC GOLF PRO TOUR
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS PRESENTS: JONESBORO OPEN (DISC GOLF PRO TOUR AM SIDE)
    Advanced Men’s Winner – Gary Martin
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Doug Butler
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jessie Farmer
    Intermediate Men’s Winner – Gideon Drake
    Recreational Men’s Winner – Wedge Mertsch
    Recreational Women’s Winner – Joan Phillips
    Junior I Boys’ Winner – Nathanael Cole
    Congratulations on your wins!!!

    THE RUMBLE PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Jordan Castro
    Masters’ Men’s Winner – Rod Fritz
    Advanced Men’s Winner – Tanner Helm
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Deeter
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Tracey Lopez
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn
    Intermediate Men’s Winner – Cody Conger
    Intermediate Women’s Winner – Kacie Glade
    Recreational Men’s Winner – Todd Thomas
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 7-9 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    22ND ANNUAL TEXAS STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIP PRESENTED BY CORY’S BICYCLE SHOP
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kimhak Pech
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Neal Dambra
    Advanced Men’s Winner – Jerry Thomason
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Eric Jubin
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Glen Hall
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Fred Needham
    Intermediate Men’s Winner – Santiago Vargas
    Intermediate Women’s Winner – Shannon Prendergast
    Recreational Men’s Winner – Robert Keyzer
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 31-APRIL 2 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DANIEL BOE MEMORIAL – SPONSORED BY DGA
    Open Men’s Winner – Bobby Musick
    Open Women’s Winner – Vanessa Van Dyken
    Masters’ Men’s Winner – Shasta Criss
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marcus Cisneros
    Advanced Men’s Winner – Shane Jonas
    Advanced Women’s Winner – Charlotte Towle
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jerry Jones
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Vivian
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Bruecker
    Intermediate Men’s Winner – Ryan Alexander
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Alfredo Salazar
    Recreational Women’s Winner – Caroline Murrey Bretado
    Novice Men’s Winner – Jake Del Dosso
    Junior I Boys’ Winner – John Montenegro
    Junior III Boys’ Winner – Kai Barrios
    Junior III Girls’ Winner – Kylie Schenavar
    Congratulations on your wins!!!

    NICK HYDE MEMORIAL – DGPT POWERED BY INNOVA & HYZERBOMB
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen / Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – Joe Rovere
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Congratulations on your wins!!!

    RON RUSSELL ROOFING PRESENTS THE 2017 JACKSONVILLE OPEN – PROS
    Open Men’s Winner – Calvin Heimburg
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – Brian Schweberger
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Keith
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Stan Hubbard
    Congratulations on your wins!!!

    RED RIVER AMATEUR CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Chris Cooper
    Advanced Women’s Winner – Minnie Mickle
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mike Shaggy Jones
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Summer Kirbis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Daniel Foy
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Fred Needham
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Lane
    Intermediate Women’s Winner – Leighann Yanes
    Recreational Men’s Winner – Josh Urbanski
    Congratulations on your wins!!!

    SOUTHERN MICHIGAN OPEN
    Advanced Men’s Winner – Joseph Cruz
    Advanced Women’s Winner – Jean Mayes
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Corey Fisher
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Levell
    Intermediate Men’s Winner – Zach Arlinghaus
    Recreational Men’s Winner – Jack Bungart
    Novice Men’s Winner – Josh Fortin
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 24-26 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE OPEN AT TEMPLE
    Open Men’s Winner – Simon Lizotte
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Donald Ellsworth
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Congratulations on your wins!!!

    NICK HYDE MEMORIAL – AM WEEKEND POWERED BY INNOVA & HYZERBOMB
    Advanced Men’s Winner – Alex Farreira
    Advanced Women’s Winner – Minnie Mickle
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jay Dratwick
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Strout
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Fred Needham
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Ronald Byrd
    Intermediate Men’s Winner – Josh Tobolka
    Intermediate Women’s Winner – Monica Mireles
    Recreational Men’s Winner – Mike Hartman
    Junior II Boys’ Winner – Wesley Carter
    Congratulations on your wins!!!

    THE 2017 OPEN AT TALLAHASSEE SPONSORED BY LATITUDE 64
    Open Men’s Winner – Matthew Orum
    Open Women’s Winner – Hannah Leatherman
    Masters’ Men’s Winner – Chad Yeatts
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Paulette
    Advanced Men’s Winner – Dustin Spain
    Advanced Women’s Winner – Jamie Weissleder
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Craig Wilson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – John Lakenan
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Bill Ball
    Intermediate Men’s Winner – Jordon Mills
    Intermediate Women’s Winner – Dawn Earl
    Recreational Men’s Winner – Zachary Pouliot
    Recreational Women’s Winner – Sara Comas
    Junior II Boys’ Winner – Oakley Earl
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 16-19 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DGPT – WACO ANNUAL CHARITY OPEN PRESENTED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Jeremy Koling
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – J.D. Ramirez
    Grandmasters’ Men’s Winner – Vinnie Miller
    Advanced Men’s Winner – Alex Ferreira
    Advanced Women’s Winner – Ann Ward
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Donavan White
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Glenn Hardesty
    Intermediate Men’s Winner – Jeremy Richards
    Congratulations on your wins!!!

    ST. PATRICK’S CLASSIC
    Open Men’s Winner – Joshua Anthon
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – Robert R. Bainbridge
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Loya
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Kenny Boo-Rad Lee
    Congratulations on your wins!!!

    DISCRAFT PRESENTES SUN KING’S THROW DOWN THE MOUNTAIN V (WEEKEND 2)
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – Chad Yeatts
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Paulette
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Nick Repar
    Advanced Men’s Winner – Zachary Smith
    Advanced Women’s Winner – Kara Hoover
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Thomas Caldwell
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 10-12 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    ST. PATRICK’S CLASSIC – CALIFORNIA AMATEUR STATE CHAMPIONSHIPS
    Advanced Men’s Winner – Aaron Rowley
    Advanced Women’s Winner – Shanasty Stewart
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Lonnie Meagher II
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Andrew Wolverton
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Anne Farrell
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson
    Advanced Legends’ Winner – Alan Cosseboom
    Intermediate Men’s Winner – Bob McGarity
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Lowe
    Junior II Boys’ Winner – Douglas Kesterson
    Junior III Girls’ Winner – Hayleigh Shintaku
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS PRESENTS THE TEXAS AMATEUR CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Alex Ferreira
    Advanced Women’s Winner – Danielle Weigandt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brock Cummings
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Strout
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Lawrence Nance
    Intermediate Men’s Winner – Bert Lopez
    Recreational Men’s Winner – Aaron Tilley
    Recreational Women’s Winner – Amber DeWolfe
    Junior I Boys’ Winner – Mason Williams
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 1-4 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DGPT – MEMORIAL CHAMPIONSHIP PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Donald Ellsworth
    Masters’ Women’s Winner – Susan Stephens
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Beers
    Advanced Men’s Winner – Joel Dunst
    Advanced Women’s Winner – Anni Eesmaa
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Noah Zeller
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Michelle Burghardt
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Michalak
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Linger
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JANUARY 26-29 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    AUSSIE OPEN 2017
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Das Loomis
    Advanced Men’s Winner – Scott Hawker
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS DECEMBER 17-18 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    SOUTH FLORIDA OPEN PRESENTED BY PRODIGY
    Open Men’s Winner – Jeremy Koling
    Open Women’s Winner – Jessica Hill
    Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Beers
    Advanced Men’s Winner – Cesar Cardona
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dan Prozeralik
    Intermediate Men’s Winner – Joe Hanna
    Intermediate Women’s Winner – Cheryl Zimmerman
    Recreational Men’s Winner – James Dawson
    Recreational Women’s Winner – Elizabeth Gourd
    Congratulations on your wins!!!

    dgs

  • RESULTS DECEMBER 3-4 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    UNION – PRESENTED BY SUN LIFE FINANCIAL
    Open Men’s Winner – Martin Hendel
    Open Women’s Winner – Madison Walker
    Masters’ Men’s Winner – Dave Northrup
    Advanced Men’s Winner – Thomas Gilbert
    Congratulations on your wins!!!

    dgs

  • RESULTS NOVEMBER 11-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DYNAMIC DISCS PRESENTS THE PINEY WOODS OPEN
    Open Men’s Winner – Eagle McMahon
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Chris Smith
    Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Greywoolf
    Advanced Men’s Winner – Joshua Castillo
    Advanced Women’s Winner – Danielle Weigandt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert Hammond
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Owen
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Lawrence Nance
    Intermediate Men’s Winner – Madden Ladwig
    Intermediate Women’s Winner – Laure Kennedy
    Recreational Men’s Winner – James Sims
    Recreational Women’s Winner – Sylvia Gibson
    Junior I Boys’ Winner – Wesley Carter
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER’S BORDER WARS CHAMPIONSHIP
    Open Men’s Winner – Barry Schultz
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – Brian Schweberger
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Vandenberg
    Advanced Men’s Winner – Alec Falzone
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gary Canter
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Brandt
    Recreational Men’s Winner – Chris Koufopoulos
    Congratulations on your wins!!!

    dgs

  • RESULTS NOVEMBER 5-6 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    VETERAN’S PARK OPEN
    Open Men’s Winner – Nolan Grider
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Ron Convers
    Masters’ Women’s Winner – Karen Stafford-Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Clint McClellan
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Dart
    Congratulations on your wins!!!dgs

  • RESULTS OCTOBER 28-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    LAS VEGAS HALLOWEEN CLASSIC PRESENTED BY LEGACY DISCS
    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Cloyes
    Advanced Men’s Winner – Landon McLaughlin
    Advanced Women’s Winner – Kristy Pirkle
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Timothy McGeorge
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Karen Brown
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – John Baxter
    Intermediate Men’s Winner – Maximus Meyer
    Intermediate Women’s Winner – Jana Medema
    Recreational Men’s Winner – Ben Wilks
    Novice Men’s Winner – Chris Reynolds
    Congratulations on your wins!!!

    THE OKLAHOMA OPEN PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF, POWERED BY HYZERBOMB
    Open Men’s Winner – Coda Hatfield
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Advanced Men’s Winner – Jordan Semore
    Advanced Women’s Winner – Heather Schreiber
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Keith Walker
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Nancy Burklin
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Robertson
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 21-23 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    NEXT GENERATION TOUR FINAL PRESENTED BY LATITUDE 64
    Advanced Men’s Winner – Brian Guice
    Advanced Women’s Winner – Missy Gannon
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Rob Gilmore
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Knudsen
    Intermediate Men’s Winner – Rodney Tripp
    Intermediate Women’s Winner – Suzanne Wicklund
    Recreational Men’s Winner – Mitchell Rand
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 15-16 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    15TH ANNUAL MATT “HOMIE” LOVASKO FALL CELEBRATION
    Open Men’s Winner – Reid Frescura
    Open Women’s Winner – Jennifer Sawyer
    Grandmasters’ Men’s Winner – Les Anderson
    Advanced Men’s Winner – Nick Robinson
    Advanced Women’s Winner – Kacie Glade
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bryan Canen
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Thomas Atwater
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Cornwell
    Recreational Men’s Winner – David MacLean
    Recreational Women’s Winner – Angela Delsasso
    Novice Women’s Winner – Steph Lillis
    Congratulations on your wins!!!

    NORCAL SERIES CHAMPIONSHIPS 2016
    Open Men’s Winner – Nikko Locastro
    Open Women’s Winner – Jessie Ayres
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan
    Masters’ Women’s Winner – Carrie Berlogar
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Werner
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Richard Brumbeloe
    Advanced Men’s Winner – Chris Miles
    Advanced Women’s Winner – Jacquelyn Locklear
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Schuyler Raine-Mustain
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Andrew Wolverton
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Michael Dauphinais
    Intermediate Women’s Winner – Jessica Beebe
    Congratulations on your wins!!!

    THE WARWICK DISC GOLF CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY DISCS SPORTING GOODS
    Open Men’s Winner – Steve Brinster
    Open Women’s Winner – Maureen McErlean
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 5-9 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    UNITED STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIP – DISC GOLF WORLD TOUR FINAL
    Open Men’s Winner – Jeremy Koling
    Congratulations on your win!!!

    FARRAGUT OPEN 2016
    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Open Women’s Winner – Sai “Par” Ananda
    Masters’ Men’s Winner – Brian Bjortomt
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Provost
    Grandmasters’ Women’s Winner – Lesli Younger
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Simmons
    Advanced Men’s Winner – Bryan Van Fleet
    Advanced Women’s Winner – Audrey Webb
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Huestis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Bates
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Stephen
    Advanced Senior Legends’ Men’s Winner – Jack Baldwin
    Intermediate Men’s Winner – Justice Martinez
    Intermediate Women’s Winner – Jessica Bruse
    Recreational Men’s Winner – Matt Walker
    Junior V Boys’ Winner – Ethan Fish
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 1-2 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    KENTUCKY DISC GOLF STATE CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Dutch Napier
    Open Women’s Winner – Kelly Tucker
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Voakes
    Advanced Men’s Winner – Michael Meredith
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff Jordan
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dan Thompson
    Intermediate Men’s Winner – Tyler Hickman
    Intermediate Women’s Winner – Laura Meredith Bailey
    Recreational Men’s Winner – DJ Postlewait
    Junior II Boys’ Winner – Zacary Napier
    Congratulations on your wins!!!cropped-dgs.png

  • RESULTS SEPTEMBER 23-25 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    UNITED STATES WOMENS DISC GOLF CHAMPIONSHIP
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Women’s Winner – Pam Reineke
    Advanced Women’s Winner – Meadow Hartwell
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Susan Schmid
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Caryn Shearer
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Advanced Legends’ Women’s Winner – Janny Darling
    Intermediate Women’s Winner – Danielle Weigandt
    Recreational Women’s Winner – Rosanne Marshall
    Novice Women’s Winner – Jaimie Nolan
    Junior II Girls’ Winner – Zoey Rackler-Enman
    Congratulations on your wins!!!

    11TH ANNUAL FOUR STATES OPEN SPONSORED BY LATITUDE 64
    Open Men’s Winner – Chris Eads
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Advanced Men’s Winner – Drew Boling
    Advanced Women’s Winner – Nova Politte
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Duane Waldman
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Butler
    Intermediate Men’s Winner – Shawn Fadum
    Intermediate Women’s Winner – Sarah Hiller
    Recreational Men’s Winner – Dan Dripps
    Recreational Women’s Winner – DeNeil Hedrick
    Junior III Boys’ Winner – Judah Laird
    Junior IV Boys’ Winner – River Peters
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER’S: 31ST SNEEKY PETE CLASSIC; WESTERN, NC CONF #5 PRESENTED BY INNOVA
    Open Men’s Winner – Philo Brathwaite
    Open Women’s Winner – Debbie Scott
    Masters’ Men’s Winner – Brian Schweberger
    Advanced Men’s Winner – Jared Askew
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Strickland
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – William Gingerich
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Runnfeldt
    Recreational Men’s Winner – Cory Townsend
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 15-18 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DISCRAFT PRESENTS THE GREEN MOUNTAIN CHAMPIONSHIP @ SMUGGLERS’ NOTCH RESORT
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Advanced Men’s Winner – Matt Pappas
    Advanced Women’s Winner – Jessica Lasasso
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Richard Holdgate
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Stephen Trottier
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Catherine McDevitt
    Intermediate Men’s Winner – Joshua “Quack” Quackenbush
    Intermediate Women’s Winner – Julie Footer
    Junior II Boys’ Winner – Tom Shanley
    Congratulations on your wins!!!

    2016 COLORADO STATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Joe Rovere
    Open Women’s Winner – McKayla Thomas
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Advanced Men’s Winner – Aaron Gossage
    Advanced Women’s Winner – Sarah Winfrey
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Lucas Martinez
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Devan Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Gary Tree Camp
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Dominguez
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Fischer
    Recreational Men’s Winner – Dwight Venetucci
    Congratulations on your wins!!!

    GRIP EQ-TOUR 2016 – KANKAANPAA
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Jenni Eskelinen
    Masters’ Men’s Winner – Kari Vesala
    Masters’ Women’s Winner – Kristiina Sylman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ville Kotamaki
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Markku Tohni
    Congratulations on your wins!!!

    SETH BURTON MEMORIAL
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Open Women’s Winner – Alanna Poole
    Advanced Men’s Winner – Justin Worrell
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Hudnall
    Recreational Men’s Winner – Jarrett Johnston
    Junior II Boys’ Winner – Andrew Heitsley
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS, LATITUDE 64, & WESTSIDE DISCS PRESENT THE TRILOGY OPPNA
    Advanced Men’s Winner – James Chamberlain
    Advanced Women’s Winner – Elisabeth Borg-Bowman
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Travis Trober
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Butler
    Intermediate Men’s Winner – Nathan May
    Intermediate Women’s Winner – Minnie Mickle
    Congratulations on your wins!!!

    2016 OUTLAWS
    Open Men’s Winner – Kyle Barnhouse
    Masters’ Men’s Winner – Anthony Pugh
    Grandmasters’ Men’s Winner – Neal Dambra
    Advanced Men’s Winner – Colin Knight
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert Hammond
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Gary Marotz
    Intermediate Men’s Winner – Jeff Plaisance
    Recreational Men’s Winner – Britt Avery
    Congratulations on your wins!!!

    DISC GOLF PRO TOUR CHAMPIONSHIP
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 9-11 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2016 PDGA TIM SELINSKE US MASTERS DISC GOLF CHAMPIONSHIP PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Masters’ Women’s Winner – Carrie Berlogar
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Ward
    Grandmasters’ Women’s Winner – Suzette Simons
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Schultz
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Shigeko Sekiguchi
    Legends’ Men’s Winner – Tom Schot
    Senior Legends’ Men’s Winner – Raymond Carr
    Grand Legends’ Men’s Winner – Carlos Rigby
    Advanced Masters’ Men’s Winner – TJ Goodwin
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Naoyo Yoshida
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – George Bodiroga
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Wright
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Donald Parker
    Congratulations on your wins!!!

    THE GIFFORD PINCHOT CLASSIC
    Open Men’s Winner – Matt Dollar
    Open Women’s Winner – Elfriede Eberly
    Masters’ Men’s Winner – Pete Johnson
    Grandmasters’ Men’s Winner – Joseph Mela
    Advanced Men’s Winner – Matt Rosier
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Sileo
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bill Erdley
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Caryn Shearer
    Intermediate Men’s Winner – Stephen Smigel
    Congratulations on your wins!!!

    LAKE SUPERIOR OPEN PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Open Men’s Winner – Alex Geisinger
    Open Women’s Winner – Sada Voit
    Masters’ Men’s Winner – Timothy Kremer
    Advanced Men’s Winner – Tyler Jaeger
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Ron Olund
    Intermediate Men’s Winner – Sam Newton
    Intermediate Women’s Winner – Amanda Veith
    Recreational Men’s Winner – Eddy Pike
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 2-5 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE 15TH ANNUAL SOLITUDE OPEN
    Open Men’s Winner – Eagle Wynne McMahon
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Mike Loya
    Grandmasters’ Men’s Winner – Chris Carpenter
    Advanced Men’s Winner – Matt Freitas
    Advanced Women’s Winner – Amy Bilodeau
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brandon Gregersen
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Brad Richter
    Intermediate Men’s Winner – Mario Benson
    Intermediate Women’s Winner – Janna Llewelyn
    Congratulations on your wins!!!

    END OF TRAIL (SJVC) CLASSIC
    Open Men’s Winner – Manabu Kajiyama
    Open Women’s Winner – Ohn Scoggins
    Masters’ Men’s Winner – Robert R. Bainbridge
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates
    Advanced Men’s Winner – Chris Miles
    Advanced Women’s Winner – M.C. Israel
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Justin Scott
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Intermediate Men’s Winner – Chris Howell
    Congratulations on your wins!!!

    SOUTHEASTERN AMATEUR CHAMPIONSHIP PRESENTED BYORLANDO DISC GOLF
    Advanced Men’s Winner – Jeffrey Casalina
    Advanced Women’s Winner – Jillian Ernst
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Vaughn
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Candy Roque
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Schweitzer
    Intermediate Men’s Winner – Ricky Meadows
    Intermediate Women’s Winner – Danielle Payne
    Recreational Men’s Winner – Eli Harrell
    Recreational Women’s Winner – Anndrea Traci
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER’S BLOCKHOUSE LABOR DAY MARATHON, PRESENTED BY DYNAMIC DISCS, PRO EVENT
    Open Men’s Winner – Barry Schultz
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – Matt Peckham
    Grandmasters’ Men’s Winner – Alan Beaver
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Bob Vigil
    Congratulations on your wins!!!

    TORONTO ISLAND MAPLE LEAF PRESENTED BY PRODIGY DISCS
    Open Men’s Winner – Martin Hendel
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Jay Yeti Reading
    Advanced Men’s Winner – Brian Farquhar
    Advanced Women’s Winner – Jessica Cassidy
    Intermediate Men’s Winner – Dave Hartmann
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 24-28 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    EUROPEAN DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Leo Piironen
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Anders Sward
    Masters’ Women’s Winner – Karin Rubin
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kari Vesala
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Olle Samuelsson
    Junior I Boys’ Winner – Vaino Makela
    Congratulations on your wins!!!

    THE 20TH ANNUAL BRENT HAMBRICK MEMORIAL OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Johnny Sias
    Grandmasters’ Women’s Winner – Sandra Frazer
    Congratulations on your wins!!!

    2016 MIDWEST AMATEUR CHAMPIONSHIP PRESENTED BY DYNAMIC DISCS
    Advanced Men’s Winner – Justin Starks
    Advanced Women’s Winner – Heather Schreiber
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Scott Walsh
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Nova Six Four Politte
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Gregg Mattoon
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Chung
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Luebbering
    Intermediate Women’s Winner – Kimberly Five By Five Giannola
    Congratulations on your wins!!!

    THE 20TH ANNUAL BRENT HAMBRICK MEMORIAL OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Advanced Men’s Winner – Ben Foster
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Tyree
    Intermediate Men’s Winner – Alex Schmauder
    Recreational Men’s Winner – Travis Bevilacqua
    Recreational Women’s Winner – Amy Munsun
    Novice Men’s Winner – Kyle Taylor
    Novice Women’s Winner – Tanya Wright
    Congratulations on your wins!!!

    MINNESOTA AMATEUR DISC GOLF CHAMPIONSHIPS SPONSORED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Advanced Men’s Winner – Dan Miller
    Advanced Women’s Winner – Lauren Butler
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Robert Rothman
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Field
    Intermediate Men’s Winner – Jake Strange
    Recreational Men’s Winner – Matthew Wright
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER’S BLOCKHOUSE LABOR DAY MARATHON PRESENTED BY DYNAMIC DISCS, AM EVENT
    Advanced Men’s Winner – Charles Hall
    Advanced Women’s Winner – Allie Stone
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Pollard
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Richard Faut
    Intermediate Men’s Winner – Aaron Shindledecker
    Intermediate Women’s Winner – Melanie Bobinmyer
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 18-21 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    PDGA/WFDF TEAM DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY DGA
    Winner – USA
    Congratulations on your wins!!!

    PDGA/WFDF TEAM DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY DGA – SINGLES
    Open Men’s Winner – Bryan Freese
    Open Women’s Winner – Yuki Fukuhara
    Masters’ Men’s Winner – Stephen Crichton
    Congratulations on your wins!!!

    LEDGESTONE INSURANCE OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Don Smith
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kirk Haggadone
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Schultz
    Advanced Men’s Winner – Tom Earhart
    Advanced Women’s Winner – Valerie Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Kenny
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Jaegers
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Fred Vocino
    Intermediate Men’s Winner – Tyler Hickman
    Intermediate Women’s Winner – Erika M’Erika Foo
    Recreational Men’s Winner – Michael Johnson
    Recreational Women’s Winner – Kacie Glade
    Novice Men’s Winner – Jeff Roth
    Congratulations on your wins!!!

    THE SWEDISH CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Henrik Johansen
    Open Women’s Winner – Ann Lundberg
    Masters’ Men’s Winner – Ake Wallbacks
    Grandmasters’ Men’s Winner – Per Gylle
    Junior I Boys’ Winner – David Sward
    Junior II Boys’ Winner – Adrian Werme
    Congratulations on your wins!!!

    2016 NEXT ADVENTURE AMATEUR CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Fletcher White
    Advanced Women’s Winner – Connie Vankauwenberg
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dave Clement
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Huestis
    Intermediate Men’s Winner – Ian Blake
    Congratulations on your wins!!!

    TWIN FALLS CLASSIC SPONSORED BY LATITUDE 64
    Open Men’s Winner – Josh Flynn
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Jerry Wilson
    Advanced Men’s Winner – Jesse Adams
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Ray Jensen
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Jessica Ader
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dan Garland
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Quinn
    Intermediate Men’s Winner – Dustin Hood
    Intermediate Women’s Winner – Shannon Lindsay
    Novice Men’s Winner – Jaime Arambula
    Novice Women’s Winner – Jenifer Rackham
    Junior I Boys’ Winner – Kaden Peterson
    Junior II Girls’ Winner – Maiya Piercey
    Junior III Boys’ Winner – Rylie Laub
    Junior IV Boys’ Winner – Bryden Rasmussen
    Junior IV Girls’ Winner – Taylor Hood
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 6-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2016 PDGA PROFESSIONAL DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Valarie Jenkins
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Masters’ Women’s Winner – Des Reading
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Convers
    Grandmasters’ Women’s Winner – Susan Stephens
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David L Greenwell
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sandy Gast
    Legends’ Men’s Winner – John Kirkland
    Senior Legends’ Men’s Winner – Pete May
    Grand Legends’ Men’s Winner – Carlos Rigby
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 6-7 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    CEDAR CREEK OPEN
    Open Men’s Winner – Cale Leiviska
    Masters’ Men’s Winner – Kris Robertson
    Grandmasters’ Men’s Winner – Brian Gustafson
    Advanced Men’s Winner – Greg Olson
    Advanced Women’s Winner – Lauren Butler
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mike Arens
    Intermediate Men’s Winner – Jacob Boerner
    Intermediate Women’s Winner – Brittany Zimmerman
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 29-31 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE MAJESTIC
    Open Men’s Winner – RICHARD WYSOCKI
    Open Women’s Winner – SARAH HOKOM
    Masters’ Men’s Winner – PATRICK BROWN
    Grandmasters’ Men’s Winner – MIKE CLOYES
    Congratulations on your wins!!!

    GRIP EQ-TOUR 2016 – LAHTI
    Open Men’s Winner – LEO PIIRONEN
    Open Women’s Winner – EVELIINA SALONEN
    Masters’ Men’s Winner – MARKO HAMALAINEN
    Masters’ Women’s Winner – RIITTA SAVOLAINEN
    Grandmasters’ Men’s Winner – HEIKKI SAVOLAINEN
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – MARKKU TOHNI
    Congratulations on your wins!!!

    MICHIGAN AMATEUR OPEN
    Advanced Men’s Winner – RICK HUNT
    Advanced Women’s Winner – MICHELE GAINES
    Advanced Masters’ Men’s Winner – BRENT MORENO
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – JOE LEVELL
    Intermediate Men’s Winner – STEVEN FOX
    Recreational Men’s Winner – JARED SMITH
    Novice Men’s Winner – TED SWARTHOUT
    Junior III Boys’ Winner – KALEB RUMBLE
    Congratulations on your wins!!!

    PITTSBURGH FLYING DISC OPEN
    Open Men’s Winner – BRAD SCHICK
    Open Women’s Winner – LORI MERRIMAN
    Grandmasters’ Men’s Winner – J. GARY DROPCHO
    Congratulations on your wins!!!

    VOLUNTEER CLASSIC XI
    Open Men’s Winner – WILL SCHUSTERICK
    Open Women’s Winner – KELLY TUCKER
    Masters’ Men’s Winner – MATT PECKHAM
    Advanced Men’s Winner – IDRIS GARCIA
    Advanced Women’s Winner – BECKY MARTIN
    Advanced Masters’ Men’s Winner – GARY CANTER
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – MATT JONES
    Intermediate Men’s Winner – KENNY UTT
    Intermediate Women’s Winner – BRANDI HOWARD
    Recreational Men’s Winner – ROBERT SMITH
    Congratulations on your wins!!!

    THE NORTHWEST AMATEUR CHAMPIONSHIP PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Advanced Men’s Winner – CURTIS SNYDER
    Advanced Women’s Winner – MINDY THOMAS
    Advanced Masters’ Men’s Winner – BRIAN JACOBS
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – JAMES HUESTIS
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – RAY ROTHROCK
    Intermediate Men’s Winner – JON WRIGHT
    Intermediate Women’s Winner – EILEEN FLADAGER
    Recreational Men’s Winner – KEEGHAN ORDONEZ
    Congratulations on your wins!!!

    ROCKY MOUNTAIN CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY SUBARU
    Open Men’s Winner – CHRISTIAN DIETRICH
    Open Women’s Winner – MELODIE BAILEY
    Masters’ Men’s Winner – ERIC BROWN
    Masters’ Women’s Winner – KAREN SATTLER
    Grandmasters’ Men’s Winner – GLEN WHITLOCK
    Advanced Men’s Winner – JAMES PHIPPS
    Advanced Women’s Winner – ALI PISTORA
    Advanced Masters’ Men’s Winner – HEATH KINTON
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – ALPHONSE BOROWSKI
    Intermediate Men’s Winner – TYLER CODDINGTON
    Intermediate Women’s Winner – EMILY OLSON
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 21-24 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    EUROPEAN MASTERS – DISC GOLF WORLD TOUR #4
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Congratulations on your win!!!

    CCR OPEN
    Open Men’s Winner – Reid Frescura
    Open Women’s Winner – Kaylee Campbell
    Advanced Men’s Winner – Ben Foster
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Tim Feldpausch
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Mayes
    Intermediate Men’s Winner – Chris Schuchaskie
    Intermediate Women’s Winner – Morgan Ettinger
    Recreational Men’s Winner – Cory Ferrin
    Congratulations on your wins!!!

    TITAN DISC GOLF OPEN
    Open Men’s Winner – Matt Dollar
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – Justin McLuen
    Advanced Men’s Winner – Alec Anderson
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Tracy Brimmer
    Intermediate Men’s Winner – Zach Piasecki
    Intermediate Women’s Winner – Sarah Gilpin
    Congratulations on your wins!!!

    ERIC C. YETTER CHAMPIONS’ CUP
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Open Women’s Winner – Michelle Frazer
    Masters’ Men’s Winner – Glenn Patterson
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Rex Hay
    Advanced Men’s Winner – James O’Reilly
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 12-17 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2016 PDGA AMATEUR & JUNIOR DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS PRESENTED BY INNOVA
    Advanced Men’s Winner – Izak McDonald
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Kobella
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Karen Sattler
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Cindy McMahan
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Nick Repar
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Kim McVicar
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Donald Parker
    Junior I Boys’ Winner – Logan Fiske
    Junior I Girls’ Winner – Valerie Mandujano
    Junior II Boys’ Winner – Ezra Robinson
    Junior II Girls’ Winner – Alexis Mandujano
    Junior III Boys’ Winner – Hunter Collins
    Junior III Girls’ Winner – Hope C Brown
    Junior IV Boys’ Winner – Anthony Anselmo
    Junior IV Girls’ Winner – Lilly Ruthen
    Junior V Girls’ Winner – Virginia Polkinghorne
    Junior VI Boys’ Winner – Landon Brooks
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #5 – ESTONIAN OPEN
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Ville Piippo
    Grandmasters’ Men’s Winner – Per Gylle
    Junior I Boys’ Winner – Henri Alen
    Congratulations on your wins!!!

    CHARLIE VETTINER OPEN – PRESENTED BY PRODIGY DISC
    Open Men’s Winner – James Conrad
    Open Women’s Winner – Kelly Tucker
    Masters’ Men’s Winner – David L Greenwell
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Foley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Murphy
    Advanced Men’s Winner – Kyle Lancaster
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Morgan
    Intermediate Men’s Winner – Chris Maiden
    Recreational Men’s Winner – Orion Nothnagel
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 8-10 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    KING OF THE LAKE – PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS – SIERRA TAHOE SERIES #3B
    Open Men’s Winner – James Proctor
    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Masters’ Women’s Winner – Carrie Berlogar
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Loya
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Simmons
    Congratulations on your wins!!!

    LEGACY DISCS SILVER CUP XVI PRO TOUR PRESENTED BY ROLLIN’ RIDGE
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Schultz
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 30-JULY 3 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    FRISBEEGOLFIN SM 2016 – FINNISH NATIONAL CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – Leo Piironen
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Ville Piippo
    Masters’ Women’s Winner – Anne Matilainen
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kari Vesala
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Esko Jokinen
    Congratulations on your wins!!!

    DELAWARE DISC GOLF CHALLENGE SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – Mike Moser
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marc Schoettle
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Cloyes
    Congratulations on your wins!!!

    KING OF THE HILL
    Open Men’s Winner – Brian Schweberger
    Open Women’s Winner – Amy Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Edan Badajos
    Advanced Men’s Winner – Dylan Kuntz
    Advanced Women’s Winner – Toni Osiecki
    Intermediate Men’s Winner – Barrett Jeffrey
    Junior IV Boys’ Winner – Coddy Clements
    Junior IV Girls’ Winner – Elena Badajos
    Junior V Boys’ Winner – Jai Badajos
    Junior VI Girls’ Winner – Alexandria Mitchell
    Congratulations on your wins!!!

    TRONDHEIM PRODISCUS OPEN
    Open Men’s Winner – Peter Lunde
    Open Women’s Winner – Sigrid Sandum
    Masters’ Men’s Winner – Frank Wulff
    Junior I Boys’ Winner – Jonas Pettersen
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 23-26 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE VIBRAM OPEN
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

    32ND ANNUAL MID-AMERICA OPEN
    Open Men’s Winner – George Smith
    Open Women’s Winner – Rebekah Kersey
    Masters’ Men’s Winner – Keith Amerson
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Advanced Men’s Winner – Ryan Kanavich
    Advanced Women’s Winner – Amy Crowe
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dan Zink
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jonathan Parsons
    Intermediate Men’s Winner – Timothy Fisher
    Intermediate Women’s Winner – Debbie Polkinghome
    Recreational Men’s Winner – Benjamin Diederich
    Recreational Women’s Winner – Dawnn Brown
    Junior I Girls’ Winner – Virginia Polkinghome
    Congratulations on your wins!!!

    OHIO AMATEUR CHAMPIONSHIPS SPONSORED BY LATITUDE 64
    Advanced Men’s Winner – Ben Foster
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bill Vaughn
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Marnie Greenich
    Intermediate Men’s Winner – Jesse Diller
    Recreational Men’s Winner – Michael Buko
    Novice Men’s Winner – Jay Boyden
    Junior II Boys’ Winner – Jake Brenneman
    Junior IV Boys’ Winner – Karl Reed
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 18-19 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    2016 GREAT LAKES OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Open Men’s Winner – Reid Frescura
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Advanced Men’s Winner – Bartosz Kowalewski
    Advanced Women’s Winner – Jessica Jaworski
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brent Moreno
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Levell
    Intermediate Men’s Winner – Steven Fox
    Intermediate Women’s Winner – Chelsey Murdock
    Recreational Men’s Winner – Kris Bensette
    Recreational Women’s Winner – Rene Christy
    Congratulations on your wins!!!

    THE GREATER HARTFORD DISC GOLF OPEN, SPONSORED BY SVEDKA IMPORTED VODKA
    Open Men’s Winner – Will Schusterick
    Open Women’s Winner – Zoe Andyke
    Masters’ Men’s Winner – Bobby Jones
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Lyons
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Karl Molitoris
    Advanced Men’s Winner – Harris Reid
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Joe Canali
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Oechsli
    Intermediate Men’s Winner – Chris Gelsomini
    Congratulations on your wins!!!

    GRIP EQ-TOUR 2016 – VAASA
    Open Men’s Winner – Janne Hirsimaki
    Open Women’s Winner – Anne Kettunen
    Masters’ Men’s Winner – Patrik Ekstrom
    Masters’ Women’s Winner – Riina Kotamaki
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ville Kotamaki
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Markku Tohni
    Congratulations on your wins!!!

    HIGH PLAINS CHALLENGE
    Open Men’s Winner – Joe Rovere
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Jon Drummond
    Masters’ Women’s Winner – Karen Sattler
    Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Legends’ Men’s Winner – Peter Shive
    Advanced Men’s Winner – Justin Deegan
    Advanced Women’s Winner – Michelle Burghardt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Scott Gardner
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Bailey
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Carlson
    Intermediate Men’s Winner – Gary Mustard
    Intermediate Women’s Winner – Karen Wainscott
    Congratulations on your wins!!!

    MAD CITY OPEN
    Open Men’s Winner – Cale Leiviska
    Open Women’s Winner – Lisa Fajkus
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Jacobson
    Advanced Men’s Winner – Frank Militello
    Advanced Women’s Winner – Hailey King
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brandon Theriault
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Will Rosa
    Intermediate Men’s Winner – Xaivong Thao
    Intermediate Women’s Winner – Michele Combs
    Recreational Men’s Winner – Kenny Sperla
    Recreational Women’s Winner – Ashley Ferus
    Junior I Boys’ Winner – Vince Wiesman
    Junior II Boys’ Winner – Jackson DuFresne
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER’S: SANDHILL HYBRID INVITATIONAL; WESTERN NC CONF#3 SPONSORED BY INNOVA DISCS
    Open Men’s Winner – Josh Childs
    Open Women’s Winner – Elaine King
    Masters’ Men’s Winner – Brian Schweberger
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Barr
    Advanced Men’s Winner – Tyler Cerrito
    Advanced Women’s Winner – Michelle Ramseth
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Justin Bradford
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – William Gingerich
    Intermediate Men’s Winner – Marlon Roach
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 10-12 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    BEAVER STATE FLING PRESENTED BY KEEN
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Ken Climo
    Masters’ Women’s Winner – Leanne Fulton
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Simmons
    Congratulations on your wins!!!

    BEAVER STATE FLING PRESENTED BY KEEN
    Advanced Men’s Winner – Benjamin Atkinson
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – TJ Goodwin
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Arletta Quadro
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Congratulations on your wins!!!

    2016 CHARLOTTE AMATEUR CHAMPIONSHIP PRESENTED BY INNOVA
    Advanced Men’s Winner – Aaron Rothrock
    Advanced Women’s Winner – Nicole Adden
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kelly Melton
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Nadia Coccaro
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Blum
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Carl Guincho
    Intermediate Men’s Winner – Michael Knepp
    Junior II Boys’ Winner – Ben Mapes
    Junior IV Boys’ Winner – Anthony Anselmo
    Congratulations on your wins!!!

    THE MAJESTIC AMATEUR CHAMPIONSHIPS
    Advanced Men’s Winner – Michael Carrier
    Advanced Women’s Winner – Michelle Schultz
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dave Clement
    Intermediate Men’s Winner – Matthew Balch
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 2-5 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    EUROPEAN OPEN – DISC GOLF WORLD TOUR #3
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Congratulations on your win!!!

    2016 PDGA UNITED STATES AMATEUR DISC GOLF CHAMPIONSHIP
    Advanced Men’s Winner – Gavin Rathbun
    Congratulations on your win!!!

    FORT STEILACOOM OPEN
    Open Men’s Winner – Eric Oakley
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey
    Masters’ Men’s Winner – Ming Vang
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Provost
    Advanced Men’s Winner – Jake Haskin
    Advanced Women’s Winner – Carolynn Howard
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Choate
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Rife
    Intermediate Women’s Winner – Holly Rust
    Congratulations on your wins!!!

    10TH ANNUAL DISC GIRLS GONE WILD PRESENTED BY MC SPORTS
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde Lewis
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Advanced Women’s Winner – Jessika Royce
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Michele Ramon
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Kim McVicar
    Intermediate Women’s Winner – Lacey Brugler
    Recreational Women’s Winner – Maureen Miller
    Novice Women’s Winner – April May Burnett
    Junior IV Girls’ Winner – Nicole Harmeyer
    Congratulations on your wins!!!

    TENNESSEE DISC GOLF STATE CHAMPIONSHIPS
    Open Men’s Winner – James Conrad
    Open Women’s Winner – Ashley Collins
    Masters’ Men’s Winner – Blane Light
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Peterson
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Barry B Gill
    Advanced Men’s Winner – Idris Garcia
    Advanced Women’s Winner – Jennifer Wheeling
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Andy Thornburg
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Yoder
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Fayssoux
    Intermediate Men’s Winner – Nathan McKeehan
    Intermediate Women’s Winner – April Gilliam
    Recreational Men’s Winner – Shawn Affolter
    Recreational Women’s Winner – Brandi Howard
    Congratulations on your wins!!!

    ZOO TOWN OPEN PRESENTED BY INK REALTY GROUP
    Open Men’s Winner – Ben Squires
    Open Women’s Winner – Paige Bjerkaas
    Masters’ Men’s Winner – Michael Leslie
    Masters’ Women’s Winner – Karen Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Glen Whitlock
    Advanced Men’s Winner – Dale Lackner
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brett Penney
    Intermediate Men’s Winner – Alex Clause
    Junior II Boys’ Winner – Ethan McLaughlin
    Junior II Girls’ Winner – Emma Hart
    Junior IV Boys’ Winner – Jase Bellek
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 27-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    AMATEUR WORLD DOUBLES CHAMPIONSHIPS
    Advanced Men’s Winner – Al St. Cyr / Luke Humphries
    Advanced Women’s Winner – Lisa Cordova / Lauren Adams
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jerry Stoken / Ben Champion
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Wright / Mike Heberling
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dana King / Jake Thorp
    Intermediate Men’s Winner – John Peterson / Jacob Peterson
    Congratulations on your wins!!!

    303 OPEN BY DG COLORADO PRESENTED BY INNOVA
    Open Men’s Winner – Joe Rovere
    Masters’ Men’s Winner – Joe Klosky
    Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Advanced Men’s Winner – Gary Martin
    Advanced Women’s Winner – Kona Star Panis
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dan Theisen
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #4 – HAIX TALI OPEN
    Open Men’s Winner – Juho Parviainen
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Ville Piippo
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ville Kotamaki
    Junior I Boys’ Winner – Mikael Hakala
    Congratulations on your wins!!!

    ST. JUDE DISC GOLF CHARITY INVITATIONAL
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Valarie Jenkins
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Horn
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sue Horn
    Advanced Men’s Winner – Anthony O’Malley
    Advanced Women’s Winner – Tiara Jewel
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Travis Eppes
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Edge Dostal
    Congratulations on your wins!!!

    DES MOINES CHALLENGE PRESENTED BY G&L CLOTHING
    Open Men’s Winner – Zackeriath Johnson
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Masters’ Women’s Winner – Des Reading
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Heckenlaible
    Advanced Men’s Winner – Colin Poe
    Advanced Women’s Winner – Sydney Wallenfelsz
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Shane Stewart
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Suzanne Hillyard
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Fisher
    Intermediate Men’s Winner – Mark Van Maanen
    Intermediate Women’s Winner – Sarah Orara
    Congratulations on your wins!!!

    THE LYNX SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Open Women’s Winner – Nicole Johnson
    Masters’ Men’s Winner – Michael Leslie
    Grandmasters’ Men’s Winner – Todd Goodman
    Advanced Men’s Winner – Raymond Hernandez
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dave Clement
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 20-22 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    31ST ANNUAL “STEADY” ED MEMORIAL MASTERS CUP – PRESENTED BY DGA (PRO)
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Robert Jerez
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Werner
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Hunt Hyde
    Congratulations on your wins!!!

    FIRST FLIGHT PRESENTED BY DISCRAFT
    Advanced Men’s Winner – Izak McDonald
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Harris
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Wallen
    Intermediate Women’s Winner – Brianna McDonald
    Recreational Men’s Winner – Matt Ryan
    Novice Men’s Winner – Jason Pellegrini
    Congratulations on your wins!!!

    GRIP EQ-TOUR 2016 – TAMMISAARI
    Open Men’s Winner – Pasi Koivu
    Open Women’s Winner – Vanessa Van Dyken
    Masters’ Men’s Winner – Ville Piippo
    Masters’ Women’s Winner – Kristiina Sylman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ville Kotamaki
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Kauko Laitala
    Congratulations on your wins!!!

    HUK CENTRAL
    Open Men’s Winner – Chris Dickerson
    Open Women’s Winner – Sarah Cunningham
    Masters’ Men’s Winner – Matt Peckham
    Advanced Men’s Winner – Jesse Merritt
    Advanced Women’s Winner – Kim Collins
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Sauls
    Intermediate Men’s Winner – Jon Cunningham
    Congratulations on your wins!!!

    8TH ANNUAL MADISONVILLE OPEN
    Open Men’s Winner – Zackeriath Johnson
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Grandmasters’ Men’s Winner – David Andress
    Advanced Men’s Winner – Michael Griffin
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mark Reid
    Intermediate Men’s Winner – Jamie Hayden
    Recreational Men’s Winner – Ethan Linne
    Congratulations on your wins!!!

    38TH ANNUAL NORMAN PRO/AM
    Open Men’s Winner – Bo Tillman
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Wilson
    Advanced Men’s Winner – Gavin Ossenkop
    Advanced Women’s Winner – Heather Schreiber
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Luis Galvez
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Angela Taylor
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doyle Jordan
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Beaney
    Intermediate Women’s Winner – Aaliyah Davis
    Recreational Men’s Winner – Dustin Wagner
    Recreational Women’s Winner – Deborah Ferguson
    Junior I Boys’ Winner – Heaven Phillips
    Junior III Boys’ Winner – Aidin Rogers
    Junior III Girls’ Winner – Taylor Havens
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 13-15 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    AMERICAN OPEN
    Winner – Ricky Wysocki
    Congratulations on your win!!!

    2016 WOMEN’S GLOBAL EVENT
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Women’s Winner – Debbie Scott
    Grandmasters’ Women’s Winner – Deb Renner
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sandy Gast
    Legends’ Women’s Winner – Sylvia Voakes
    Advanced Women’s Winner – Sheryl Johnson
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Jennifer Johnstone
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Kari Dianich
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Advanced Legends’ Women’s Winner – Judy Gipson
    Intermediate Women’s Winner – Lori Locke
    Recreational Women’s Winner – Andrea Becker
    Novice Women’s Winner – Jessi Monte
    Junior I Girls’ Winner – Sequoia Hart
    Junior II Girls’ Winner – Joleigh Miller
    Junior III Girls’ Winner – Ginny Heltsley
    Junior IV Girls’ Winner – Aria Castruita
    Junior V Girls’ Winner – Kylie Schenavar
    Junior VI Girls’ Winner – Skyy Hutchison
    Congratulations on your wins!!!

    PRODIGY PRESENTS – THE BATTLE AT BLUEBELL WOODS – EURO TOUR #3 + WGE
    Open Men’s Winner – Seppo Paju
    Open Women’s Winner – Anne Kettunen
    Masters’ Men’s Winner – Ville Plippo
    Grandmasters’ Men’s Winner – Derek Robins
    Junior I Boys’ Winner – Ned Morris
    Congratulations on your wins!!!

    THE SAINT LOUIS OPEN + WGE
    Open Men’s Winner – Nikko Locastro
    Masters’ Men’s Winner – Gary Suarez
    Advanced Men’s Winner – Austin Brodin
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Jones
    Intermediate Men’s Winner – Nick Schumacher
    Intermediate Women’s Winner – Erika M’Erika Foo
    Recreational Men’s Winner – Thomas Wilson
    Novice Men’s Winner – John McDale
    Novice Women’s Winner – Vicki White
    Junior II Boys’ Winner – Drew Cantrell
    Congratulations on your wins!!!

    SOUTHERN MICHIGAN OPEN PRESENTED BY DYNAMIC DISCS
    Advanced Men’s Winner – Bartosz Kowalewski
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Batdorf-Barnes
    Recreational Men’s Winner – Isaac Cox
    Novice Men’s Winner – Chris Trumbull
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MAY 5-8 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    KONOPISTE OPEN – DISC GOLF WORLD TOUR #2
    Open Men’s Winner – Simon Lizotte
    Congratulations on your win!!!

    34TH KANSAS CITY WIDE OPEN
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Congratulations on your wins!!!

    31ST ANNUAL “STEADY” ED MEMORIAL MASTERS CUP – PRESENTED BY DGA
    Advanced Men’s Winner – Dylan Evans
    Advanced Women’s Winner – Faith Green
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Schuyler Raine-Mustain
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Terri Duncan
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Linger
    Intermediate Men’s Winner – Jared Rosso
    Junior II Boys’ Winner – Jakob Walz
    Congratulations on your wins!!!

    34TH KANSAS CITY WIDE OPEN – ALL AGE-PROTECTED PROS
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Masters’ Women’s Winner – Tavish Carduff
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Leroy Jenkins
    Congratulations on your wins!!!

    34TH KANSAS CITY WIDE OPEN – PERFORMANCE FLIGHT
    Advanced Men’s Winner – Jeremy Pettis
    Congratulations on your win!!!

  • RESULTS APRIL 28-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN
    Apr 28-30 – Emporia, KS – Pro – NT Tier
    Open Men’s Winner – Cameron Todd
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Grandmasters’ Men’s Winner – Laymon Gray
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Schultz
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN
    Apr 28-30 – Emporia, KS – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – David Rutherford
    Advanced Women’s Winner – Valerie Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeremy Bell
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Suzanne Hillyard
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – A Ray
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Laha
    Intermediate Men’s Winner – Corey Boebel
    Intermediate Women’s Winner – Lori Locke
    Recreational Men’s Winner – Tristan Poss
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 22-24 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    THE AMATEUR CHAMPIONSHIP AT BOWLING GREEN
    Apr 22-24 – Bowling Green, KY – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Evan Bennett
    Advanced Women’s Winner – Kristy Moore
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Borelli
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Reid
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dan Thompson
    Intermediate Men’s Winner – Joe Meng
    Intermediate Women’s Winner – Jessica Jaworski
    Recreational Men’s Winner – Josh Stevens
    Recreational Women’s Winner – Ashleh Baumann
    Congratulations on your wins!!!

    INNOVA AND HYZERBOMB PRESENT THE NICK HYDE MEMORIAL – PRO WEEKEND
    Apr 22-24 – Rockwall, TX – Pro – A Tier
    Open Men’s Winner – Simon Lizotte
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Neal Dambra
    Congratulations on your wins!!!

    THE RUMBLE PRESENTED BY DISCRAFT
    Apr 22-24 – Davenport/Bettendorf, IA & Milan, IL – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – David Arango
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rod Fritz
    Advanced Men’s Winner – Erik Davison
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Luke Langdon
    Intermediate Men’s Winner – Dawson Snelling
    Intermediate Women’s Winner – Gabrielle Metzger
    Congratulations on your wins!!!

    VOLO DISC SPORTS 3RD ANNUAL JEKYLL & HYDE CLASSIC
    Apr 23-24 – Norfolk, NE – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Robert Nichols
    Masters’ Men’s Winner – Blake Needles
    Advanced Men’s Winner – James Hufford
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Troy Renault
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Wulbecker
    Intermediate Men’s Winner – Aaron Mostrom
    Intermediate Women’s Winner – Liz Murphy
    Recreational Men’s Winner – Andrew Barber
    Congratulations on your wins!!!

    NO FOOLIN PRESENTED BY DISCRAFT – A3DISC 2016
    Apr 23-24 – Dexter, MI – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Ziggy Bierekoven
    Open Women’s Winner – Alisha Grace
    Advanced Men’s Winner – Ryan Duffy
    Advanced Women’s Winner – Erika Hein
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Holstein
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Lozowsky
    Intermediate Men’s Winner – Charles Casper
    Recreational Men’s Winner – Ryan Shoner
    Recreational Women’s Winner – Danielle Pulliam
    Novice Men’s Winner – Mathew Neal
    Junior II Boys’ Winner – Jaxon Wilson
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 13-17 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – INDIVIDUAL
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Dustin Perry
    Congratulations on your win!!!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – TEAM
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Augusta
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – INDIVIDUAL
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Victor Martins
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – TEAM
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Ferris State
    Congratulations on your win!!!

    NATIONAL COLLEGIATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS – NIT TEAM
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Oregon State
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – INDIVIDUAL
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Logan Cejka
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – TEAM
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Men’s Winner – Mississippi State
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC WOMEN – INDIVIDUAL
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Women’s Winner – Allison Carlton
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC WOMEN – TEAM
    Apr 13-16 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier
    Advanced Women’s Winner – California State-Monterey Bay
    Congratulations on your win!!!

    TEXAS STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Apr 15-17 – Waco, TX – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Open Women’s Winner – Sarah Hokom
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Grandmasters’ Men’s Winner – J. Shannon Fosdick
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Glenn Hale
    Advanced Men’s Winner – Emerson Keith
    Advanced Women’s Winner – Alexis Mandujano
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Alex Aguilar
    Intermediate Men’s Winner – Keagan Aleman
    Congratulations on your wins!!!

    EURO TOUR #2 – COPENHAGEN OPEN
    Apr 16-17 – Copenhagen, Denmark – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Teemu Nissinen
    Open Women’s Winner – Eveliina Salonen
    Masters’ Men’s Winner – Erich Altoray
    Grandmasters’ Men’s Winner – George Braun
    Junior I Boys’ Winner – Mikael Hakala
    Congratulations on your wins!!!

    DISCRAFT PRESENTS: THE 2016 ILLINOIS AMATEUR CHAMPIONSHIPS
    Apr 16-17 – Pekin/Morton, IL – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Izak McDonald
    Advanced Women’s Winner – Kim Householder
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Kenny
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn
    Intermediate Men’s Winner – Brook White
    Recreational Men’s Winner – Stephen Rodgers
    Recreational Women’s Winner – Lydia Lyons
    Novice Men’s Winner – Ron Huebner
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 9-10 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    JACKSONVILLE OPEN PROS
    Apr 9-10 – Jacksonville, FL – Pro – A Tier
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Phil Arthur
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tim Keith
    Congratulations on your wins!!!

    MOB SHOOTOUT PRESENTED BY LATITUDE 64
    Apr 9-10 – Dexter, MI – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Andrew Kaluk
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Brent Moreno
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Cristina Carlstrom
    Intermediate Men’s Winner – Nicholas Barnes
    Recreational Men’s Winner – Jake Forster
    Recreational Women’s Winner – Amy Markel
    Novice Men’s Winner – Travis Baby Arm Gambee
    Congratulations on your wins!!!

    INNOVA AND HYZERBOMB PRESENT THE NICK HYDE MEMORIAL – AM WEEKEND
    Apr 9-10 – Rockwall, TX – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Emerson Keith
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Larry Rosemond
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Sanders
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Ward
    Recreational Men’s Winner – Daniel Vazquez
    Junior I Boys’ Winner – Peter Curran
    Junior II Boys’ Winner – Zane Letts
    Junior IV Boys’ Winner – Dylan Gonzalez
    Congratulations on your wins!!!

    DISCRAFT PRESENTS THE OPEN AT WOODVILLE
    Apr 9-10 – Woodville, TX – Pro – A Tier
    Open Men’s Winner – Bradley Williams
    Masters’ Men’s Winner – JohnE McCray
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Congratulations on your wins!!!

    2016 TEXAS WOMEN’S CHAMPIONSHIP
    Apr 9-10 – Leander, TX – Pro/Am – A/B Tier
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Advanced Women’s Winner – Valerie Mandujano
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Shawn Frye
    Intermediate Women’s Winner – Laura DeHeer
    Recreational Women’s Winner – Renae Farr
    Novice Women’s Winner – Adrianna Maldonado
    Junior II Girls’ Winner – Alexis Smith
    Junior IV Girls’ Winner – Zoe Arguelles
    Junior V Girls’ Winner – Ashlynn Herman
    Junior VI Girls’ Winner – Ayla Nance
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 2-3 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    MISHAWAKA MELTDOWN PRESENTED BY ESSENTIAL DISCS
    Apr 2-3 – Mishawaka, IN – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Tim Bretland
    Advanced Women’s Winner – Angela Cook
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Martin
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Chris Engel
    Intermediate Men’s Winner – Travis Tuttle
    Intermediate Women’s Winner – Erika M’Erika Foo
    Recreational Men’s Winner – Cory Rains
    Junior I Boys’ Winner – Tony Pabon IV
    Junior II Boys’ Winner – Aiden Gensel
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 18-20 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    ST PATRICK CLASSIC
    Mar 18-20 – Orangevale, CA – Pro – A Tier
    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki
    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Men’s Winner – Robert R Bainbridge
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Bruce Knisley
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Geoff Hungerford
    Congratulations on your wins!!!

    SUN KING/DISCRAFT PRESENT THROW DOWN THE MOUNTAIN IV (WEEKEND 2)
    Mar 18-20 – Brooksville, FL – Pro/Am – A/B Tier
    Open Men’s Winner – Austin Turner
    Open Women’s Winner – Hannah Leatherman
    Masters’ Men’s Winner – Matt Peckham
    Grandmasters’ Men’s Winner – Gregg Hosfeld
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Hollis
    Advanced Men’s Winner – Adam Schackmann / Randon Latta
    Advanced Women’s Winner – Candy Roque
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Ben Champion
    Congratulations on your wins!!!

    THE OPEN AT IDGC SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Mar 19-20 – Appling-IDGC, GA – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Will Schusterick
    Open Women’s Winner – Haley Dehn
    Advanced Men’s Winner – Matt Kovitch
    Advanced Women’s Winner – Paige Woodard
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Lionel Ducluzeau
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jon Jimenez
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Holman
    Recreational Men’s Winner – Stephen Hadden
    Recreational Women’s Winner – Nadia Coccaro
    Congratulations on your wins!!!

    RED RIVER AMATEUR CHAMPIONSHIP
    Mar 19-20 – Denison, TX – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Jack Lawson / Alex Ferreira
    Advanced Women’s Winner – Heather Schreiber
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Joe Hartsell
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doyle Jordan
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jake Thorp
    Intermediate Men’s Winner – Aron Phillips
    Intermediate Women’s Winner – Leighann Alcantar
    Recreational Men’s Winner – Joe Rosemond / Shawn Finn
    Recreational Women’s Winner – Minnie Mickle
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 10-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    DISC GOLF WORLD TOUR – LA MIRADA OPEN
    Mar 10-12 – La Mirada, CA – Pro/Am – XA Tier
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Congratulations on your win!!!

    ST. PATRICK’S CLASSIC – CALIFORNIA AMATEUR STATE CHAMPIONSHIPS SPONSORED BY DGA
    Mar 11-13 – Orangevale, CA – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Wil Boyes
    Advanced Women’s Winner – Kimbodia Brison
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Steven Roberts
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Anne Farrell
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Rentsch
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Frank Levings
    Intermediate Men’s Winner – J Jones
    Intermediate Women’s Winner – Erica Norton
    Recreational Men’s Winner – Austin Hoop
    Junior II Boys’ Winner – Ezra Hapner
    Junior II Girls’ Winner – Jasmine Roberts
    Junior III Boys’ Winner – Connor Myren
    Congratulations on your wins!!!

    DANIEL BOE MEMORIAL – SPONSORED BY DGA (AMATEUR ONLY)
    Mar 12-13 – Escondido, CA – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Connor Wright
    Advanced Women’s Winner – Pam Vaughn
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kevin Gomez
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Kerry Gaughran
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Tucker
    Intermediate Men’s Winner – Nin Chau
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Dwayne Big D Allen
    Recreational Women’s Winner – Lisa Brown
    Novice Men’s Winner – Ed Nunn III
    Junior IV Boys’ Winner – Xaelen Nash
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS MARCH 2-6 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    28th Memorial Championship presented by Discraft
    Mar 2-5 – Scottsdale, Mesa & Fountain Hills, AZ – Pro – NT Tier
    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Ken Climo
    Masters’ Women’s Winner – Sheila Kirkham
    Grandmasters’ Men’s Winner – Joseph Mela
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Beers
    Congratulations on your wins!!!

    28th Memorial Championship presented by Discraft – Am
    Mar 2-4 – Scottsdale, Mesa & Fountain Hills, AZ – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Patrick Whelen
    Advanced Women’s Winner – Rebecca Heiam
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Selusi
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Michelle Burghardt
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Edge Dostal
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Linger
    Congratulations on your wins!!!

    2016 Melbourne Open Pro Weekend presented by Discraft
    Mar 5-6 – Melbourne, FL – Pro – A Tier
    Open Men’s Winner – Calvin Heimburg
    Open Women’s Winner – Sandy Gast
    Masters’ Men’s Winner – Terry Hild
    Grandmasters’ Men’s Winner – John Andrews
    Legends’ Men’s Winner – Paulie Bagwell
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS FEBRUARY 25-28 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    GENTLEMEN’S CLUB CHALLENGE PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Feb 25-28 – Henderson, NV – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Philo Brathwaite
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – George Smith
    Masters’ Women’s Winner – Suzette Simons
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Stan Hubbard
    Legends’ Men’s Winner – John Kirkland
    Advanced Men’s Winner – Mike Jewel
    Advanced Women’s Winner – Tina Stanaitis
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Noah Zeller
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Tara Lynch
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Edge Dostal
    Intermediate Men’s Winner – Nick Mountain
    Intermediate Women’s Winner – Jennifer Brett
    Recreational Men’s Winner – Howard Tan
    Recreational Women’s Winner – Brandi Pruett
    Novice Men’s Winner – Chad Holiman
    Junior II Boys’ Winner – Gavin Stradley
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JANUARY 16-17 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for this last week! Click the links below for further information!

    MARICOPA MEADOWS OPEN PRESENTED BY LATITUDE 64 GOLF DISCS
    Jan 16-17 – Maricopa, AZ – Pro/Am – B/A Tier

    Open Men’s Winner – David Feldberg
    Masters’ Men’s Winner – Shane Dehner
    Grandmasters’ Men’s Winner – Harvey Brandt
    Advanced Men’s Winner – Kris Linscott
    Advanced Women’s Winner – Trina Lettig
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff Meyers
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Knudsen
    Intermediate Men’s Winner – Jesus Torres
    Intermediate Women’s Winner – Molly Geretz
    Recreational Men’s Winner – Daryl Stoneman
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS DECEMBER 26-27 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    SPIKE HYZER PRESENTS: YEAR END @ THE CC IV
    Dec 26 – Louisburg, NC – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Lance Brown
    Advanced Men’s Winner – William Prince
    Advanced Women’s Winner – Diana Parisi
    Intermediate Men’s Winner – Melvin Balogh
    Congratulations on your wins!!!

    KINKUNSULATUSKISA
    Dec 26-27 – Laukaa, Finland – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Sami Vaisanen
    Open Women’s Winner – Mari Haukka
    Masters’ Men’s Winner – Mikko Putaja
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tero Koivu
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Pentti Miettinen
    Recreational Men’s Winner – Pekka Kauppinen
    Novice Men’s Winner – Pauli Pottonen
    Junior <=19 Boys’ Winner – Antti Kotilainen
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS DECEMBER 19-20 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    XMAS OPEN
    Dec 19 – Sylmar, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Steve Rico
    Open Women’s Winner – Ohn Scoggins
    Masters’ Men’s Winner – Jerry Goff
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Hoffa
    Advanced Men’s Winner – Connor Wright
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kris Kiler
    Intermediate Men’s Winner – Mike Lamb
    Recreational Men’s Winner – Jeff Harris
    Recreational Women’s Winner – Marylou Mar Mar Stuart
    Congratulations on your wins!!!

    THE HUNTINGTON BEACH CHRISTMAS CLASSIC
    Dec 20 – Huntington Beach, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Nick Newton
    Masters’ Women’s Winner – Suzette Simons
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Killian
    Advanced Men’s Winner – Hector Ortega
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dale Ventress
    Intermediate Men’s Winner – Kobe Spears
    Intermediate Women’s Winner – Danielle Kravitz
    Recreational Men’s Winner – David Tucker
    Junior <=13 Boys’ Winner – Xaelen Nash
    Congratulations on your wins!!!

    2015-2016 STUMPTOWN SLOSH #1
    Dec 19 – St. Helens, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Luis Nava
    Masters’ Men’s Winner – Justin Gross
    Masters’ Women’s Winner – Jody Dixon
    Grandmasters’ Men’s Winner – Craig Nielsen
    Advanced Men’s Winner – Jesse Bickley
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Nathan Kabza
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Garry Hanley
    Intermediate Men’s Winner – Zach Kelly
    Congratulations on your wins!!!

    PUGET SOUND WINTER SERIES
    Dec 19 – Auburn, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Nick Wood
    Masters’ Men’s Winner – Dana Etienne
    Grandmasters’ Men’s Winner – Thomas Bontempo
    Advanced Men’s Winner – Jake Haskin
    Advanced Women’s Winner – Carolynn Howard
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chris Shepard
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Osterdahl
    Intermediate Men’s Winner – Justin Juzwick
    Congratulations on your wins!!!

    LAST CHANCE FOR POINTS
    Dec 19 – Dexter, MI – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Geoff Bennett
    Open Women’s Winner – Alisha Grace
    Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Ransley
    Advanced Men’s Winner – Eric Nelson
    Advanced Women’s Winner – Erika Hein
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Eddie Ruiz
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Johnson
    Recreational Men’s Winner – Christopher Koontz
    Novice Men’s Winner – Christopher Batdorf-Barnes
    Junior <=16 Boys’ Winner – Noah Morrow
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS DECEMBER 12-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    STEILY WITH CHILI 2015
    Dec 12 – Lakewood, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Tony Beckett
    Open Women’s Winner – Carlee Pruitt
    Advanced Men’s Winner – Eric Laiblin
    Intermediate Men’s Winner – Tony Righello
    Intermediate Women’s Winner – Christine Huestis
    Novice Men’s Winner – Steve Timko
    Junior <=16 Girls’ Winner – Kaelee Bergsman
    Junior <=13 Boys’ Winner – Samuel Mollerup
    Congratulations on your wins!!!

    DUTCH NATIONAL TOUR SERIES #4
    Dec 12 – Doorn, Netherlands – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Rens Agterberg
    Open Women’s Winner – Eveline Nagtegaal
    Advanced Men’s Winner – Jeff Turner
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS DECEMBER 5-6 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    HOLIDAY HYZER
    Dec 5 – New Boston, MI – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Cyrus Fuhrman
    Open Women’s Winner – Ragna Bygde
    Masters’ Men’s Winner – Mark Ellis
    Advanced Men’s Winner – Phil Common
    Advanced Women’s Winner – Erika Hein
    Intermediate Men’s Winner – Logan Young
    Intermediate Women’s Winner – Katie Kowalczyk
    Recreational Men’s Winner – Sean Mannooch
    Novice Men’s Winner – Cullen Pasquesi-Hill
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS NOVEMBER 27-28 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    TURKEY & CHAINS
    Nov 28 – Ypsilanti, MI – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Geoff Bennett
    Masters’ Men’s Winner – Mark Ellis
    Advanced Men’s Winner – Jay Binienda
    Advanced Women’s Winner – Jean Mayes
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Eddie Ruiz
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Brundage
    Intermediate Men’s Winner – Paul Doherty
    Recreational Men’s Winner – Joey Gulyas
    Novice Men’s Winner – Cullen Pasquesi-Hill
    Junior <=16 Boys’ Winner – Noah Morrow
    Congratulations on your wins!!!

    NBDG TALVISARJA SILTAMAKI
    Nov 28 – Helsinki, Finland – Pro/Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Tomas Koskelainen
    Advanced Women’s Winner – Jenna Hirsimaki
    Recreational Men’s Winner – Topi Palsa
    Junior <=16 Boys’ Winner – Otto Karpio
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS NOVEMBER 20-22 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    2015 SO CAL CHAMPIONSHIPS PROS – PRESENTED BY INNOVA DISCS
    Nov 21-22 – La Mirada, CA – Pro – B Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Erin White
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Grandmasters’ Women’s Winner – Emina Weaver
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Dunipace
    Legends Men’s Winner – Raymond Carr
    Congratulations on your wins!!!

    BIG BLUE MONSTER
    Nov 21 – Kansas City, MO – Pro/Am – C Tier

    Gold Winner – Arturo Villarreal
    White Winner – Heath Kinton
    Red Winner – Cody Freeman
    Green Winner – Dylan Swanson
    Purple Winner – Bryce Nichols
    Congratulations on your wins!!!

    AUSTRALIAN DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Nov 20-22 – Hobart, Australia – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Christopher Finn
    Advanced Men’s Winner – Iain Smith
    Advanced Women’s Winner – Cassie Sweetten
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bruce McNaughton
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Brunsting
    Intermediate Men’s Winner – Tim Agenbroad
    Intermediate Women’s Winner – Arana Kenyon
    Novice Men’s Winner – Tim Gliszcyzynski
    Novice Women’s Winner – Toosje Frequin
    Junior <=16 Boys’ Winner – Noah Terpstra
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS NOVEMBER 14-15 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    2015 SO CAL CHAMPIONSHIPS AMS – PRESENTED BY INNOVA DISCS
    Nov 14-15 – La Mirada, CA – Am – B Tier

    Advanced Men’s Winner – Richard Ewald
    Advanced Women’s Winner – Andrea Rose Aracil
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – David Hevia
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Hadder
    Intermediate Men’s Winner – Mike Sills
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Bryan Sievert
    Recreational Women’s Winner – Madison Mettler
    Novice Men’s Winner – Bill Ashe >
    Congratulations on your wins!!!

    RACE TO THE DEN – ALTON BAKER
    Nov 15 – Eugene, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Advanced Men’s Winner – Johnny Lamotte
    Advanced Women’s Winner – Kiley Corfield
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mike Palermo
    Intermediate Men’s Winner – Tim Freer
    Recreational Men’s Winner – Nate Johnson
    Junior <=19 Boys’ Winner – Jeffrey Korns
    Congratulations on your wins!!!

    SPIKE HYZER INVITATIONAL CHAMPIONSHIP SEASON FINALE
    Nov 14-15 – Rocky Mount, NC – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Barry Schultz
    Masters’ Men’s Winner – Matt Peckham
    Advanced Men’s Winner – Robert Leonard
    Advanced Women’s Winner – Carol Quinn
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeremy Flowers
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Elam
    Intermediate Men’s Winner – Michael Knepp
    Recreational Men’s Winner – Chris Koufopoulos
    Recreational Women’s Winner – Jennifer Broadwell
    Congratulations on your wins!!!

    THE MELBOURNE CUP
    Nov 15 – Doncaster, Australia – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Andrew Ferguson
    Advanced Men’s Winner – Cameron Ford
    Advanced Women’s Winner – Cassie Sweetten
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Brunsting
    Intermediate Men’s Winner – Tarron Anderson
    Novice Men’s Winner – Paul Barbagallo
    Novice Women’s Winner – Toosje Frequin
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS NOVEMBER 6-8 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    SHARK TOOTH OPEN PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Nov 7-8 – Bakersfield, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Eckmann
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jerry Goff
    Advanced Men’s Winner – Josh Kendrick
    Advanced Women’s Winner – Tiara Cargile
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Robert Arzate
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Hadder / Newton Hemphill
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Rovang
    Recreational Men’s Winner – Bryan Jensen
    Congratulations on your wins!!!

    25TH ANNUAL VETERANS PARK OPEN PRO
    Nov 7-8 – Arlington, TX – Pro – A Tier

    Open Men’s Winner – Eagle Wynne McMahon
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Donald Ellsworth
    Masters’ Women’s Winner – Karen Stafford-Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Clint McClellan
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Glenn Hale
    Congratulations on your wins!!!

    4TH DRAVA FORESTER
    Nov 6-8 – Varazdin, Croatia – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Dominik Stampfer
    Open Women’s Winner – Natalie Hollokoi
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 31-NOVEMBER 1 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    THE NORTH VALLEY SERIES CHAMPIONSHIPS
    Oct 31-Nov 1 – Orland, CA – Pro/Am – B Tier

    Advanced Men’s Winner – Ryan Dickson
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Don Hansler
    Intermediate Men’s Winner – Chris Moreci
    Recreational Men’s Winner – Steven Roberts
    Junior <=16 Girls’ Winner – Jasmine Roberts
    Congratulations on your wins!!!

    THE BATTLE OF AUGUSTA PRESENTED BY: LATITUDE 64 GOLF DISCS
    Oct 31-Nov 1 – Augusta, GA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Josh Childs
    Open Women’s Winner – Haley Dehn
    Advanced Men’s Winner – Mark Braun
    Advanced Women’s Winner – Lillian Wanda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jamey Tinch
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Intermediate Men’s Winner – Dave R Donaldson II
    Recreational Men’s Winner – Nicholas Maynard
    Recreational Women’s Winner – Alice Watts
    Junior <=16 Boys’ Winner – Matthew Coccaro
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 24-25 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    2015 HOPE OPEN
    Oct 24 – Corvallis, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Masters’ Men’s Winner – Max Cole
    Grandmasters’ Women’s Winner – Cindy McMahan
    Advanced Men’s Winner – Carl Cleem
    Advanced Women’s Winner – Carly Rae
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Scott Hessel
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Rebecca Duffy
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Palermo
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Laffie
    Intermediate Women’s Winner – Samantha Bush
    Recreational Men’s Winner – Brian Wyatt
    Recreational Women’s Winner – Sheena Hathcock
    Junior <=13 Boys’ Winner – Dennis Huber
    Junior <=13 Girls’ Winner – Danae Wyatt
    Junior <=10 Boys’ Winner – Tenor Bowden
    Congratulations on your wins!!!

    FLOOD STAGE RED III
    Oct 25 – Waterloo, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Scott Withers
    Masters’ Men’s Winner – Matt Benotsch
    Advanced Men’s Winner – Carl Cleem
    Advanced Women’s Winner – Madison Tomaino
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Adam Rud
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Don Alexander
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Hite
    Recreational Men’s Winner – Doug Treisch
    Congratulations on your wins!!!

    OKLAHOMA OPEN PRESENTED BY INNOVA
    Oct 24-25 – Tulsa, OK – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Eric McCabe
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen
    Masters’ Men’s Winner – Donald Ellsworth
    Grandmasters’ Men’s Winner – Clint McClellan
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Wilson
    Advanced Men’s Winner – Nick Papineau
    Advanced Women’s Winner – Heather Ryan
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Sam Dodd
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Doyle Jordan
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Charles Chung
    Congratulations on your wins!!!

    ALBUCH RELOADED
    Oct 24-25 – Sohnstetten, Germany – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Moritz Lang
    Masters’ Men’s Winner – Michael Kobella
    Grandmasters’ Men’s Winner – Martin Fohlert
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 17-18 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    NORCAL SERIES CHAMPIONSHIPS 2015
    Oct 17-18 – Lakeport, CA – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Nikko Locastro
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Hunt Hyde
    Advanced Men’s Winner – Ryan Dickson
    Advanced Women’s Winner – Claire Nyholm
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Hevia
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Chris Miles
    Junior <=16 Boys’ Winner – Ezra Hapner
    Congratulations on your wins!!!

    SUN VALLEY OPEN PRESENTED BY INNOVA
    Oct 17-28 – La Mesa, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Eckmann
    Open Women’s Winner – Kara Kochman
    Masters’ Men’s Winner – Michael Westerman
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Raley
    Advanced Men’s Winner – Andrew Allen
    Advanced Women’s Winner – Nicole Ennis
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Barnes
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Kerry Gaughran
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Simmons
    Intermediate Men’s Winner – Joel Maury-Holmes
    Recreational Men’s Winner – Bryan Jensen
    Junior <=16 Boys’ Winner – Xaelen Nash
    Congratulations on your wins!!!

    AMPED WIDE OPEN: PART 3 PRESENTED BY CHERRYBOMM
    Oct 17 – Estacada, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Rick Saffeels
    Open Women’s Winner – Sally West
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Tufty
    Advanced Men’s Winner – Steve Yang
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Aman
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Fultz II
    Intermediate Men’s Winner – Jesse Bickley
    Intermediate Women’s Winner – Cherilynne Meschke
    Recreational Men’s Winner – Cooper Axe
    Recreational Women’s Winner – Melissa Johnson
    Junior <=19 Boys’ Winner – Mason Aman
    Congratulations on your wins!!!

    THE MANGO CLASSIC
    Oct 17-18 – Jackson, MS – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Cameron Colglazier
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Shane Seal
    Advanced Men’s Winner – RJ McInnis
    Advanced Women’s Winner – Brandie Myers
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Gregory Finch
    Intermediate Men’s Winner – Jon Moreno
    Intermediate Women’s Winner – Anna Montgomery
    Congratulations on your wins!!!

    IRON LEAF
    Oct 17-18 – New Minas, NS, Canada – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Duncan Dixon
    Advanced Men’s Winner – Sandy Gallant
    Advanced Women’s Winner – Jenn Houghtaling
    Junior <=19 Boys’ Winner – Ryan Quigley
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS OCTOBER 7-11 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    2015 PASADENA PRO/AM (PRESENTED BY SUPREME FLIGHT)
    Oct 10 – Pasadena, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Bryan Vagi
    Open Women’s Winner – Erin White
    Masters’ Men’s Winner – Richard Ewald
    Advanced Men’s Winner – Jeremy Barnes
    Advanced Women’s Winner – Andrea Rose Aracil
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Keith Wolter
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Steve Coryell
    Recreational Women’s Winner – Madison Mettler
    Congratulations on your wins!!!

    TAHOE MOUNTIAN SPORTS 9TH ANNUAL PRO-AM – SIERRA TAHOE SERIES FINALS
    Oct 10-11 – Tahoe Vista, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Jere Eshelman
    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Men’s Winner – Mike Loya
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Fiedler
    Advanced Men’s Winner – Austin Green
    Advanced Masters’ Men’s Winner – KC Seymour
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Diamond
    Intermediate Men’s Winner – Lance Hoagland
    Intermediate Women’s Winner – Andrea Roegiers
    Recreational Men’s Winner – Quinn Berkovatz
    Congratulations on your wins!!!

    WILLAMETTE OPEN 2015
    Oct 10-11 – Corvallis, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Dion Arlyn
    Open Women’s Winner – Melody King
    Masters’ Men’s Winner – Rick Reichard
    Grandmasters’ Men’s Winner – Greg Johnson
    Advanced Men’s Winner – Cole Whited
    Advanced Women’s Winner – Ebee Pinca
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Hugh Everett
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Elliott
    Intermediate Men’s Winner – Carlos Garcia
    Intermediate Women’s Winner – Julie Choate
    Congratulations on your wins!!!

    THE 5TH ANNUAL WHITEFEATHER MEMORIAL
    Oct 10 – Port Angeles, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Bjorn Pinney
    Open Women’s Winner – Mindy Thomas
    Advanced Men’s Winner – Michael Roe
    Advanced Women’s Winner – Taylor Glodrey
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Roger Hoffman
    Intermediate Men’s Winner – Erikk Teschlog
    Recreational Men’s Winner – Luke James
    Congratulations on your wins!!!

    2015 LOUISIANA STATE DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Oct 10-11 – Shreveport, LA – Pro/Am – BTier

    Open Men’s Winner – Donald Ellsworth
    Open Women’s Winner – Hali Torres
    Masters’ Men’s Winner – Kevin Weiss / Russell Britt
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Williamson
    Legends’ Men’s Winner – Marvin McVay
    Advanced Men’s Winner – Daniel Sharbono / Brady Delhomme
    Advanced Women’s Winner – Kayley Tindall
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Joe Hartsell
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tony Hester
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Nick Repar
    Intermediate Men’s Winner – Joshua Josephs
    Intermediate Women’s Winner – April Jesse
    Recreational Men’s Winner – Nickolas Mann
    Junior <=16 Boys’ Winner – Lee Hacker
    Junior <=16 Girls’ Winner – Taylor Mullins
    Junior <=13 Boys’ Winner – Jordan Smith
    Junior <=10 Boys’ Winner – William Harrison
    Congratulations on your wins!!!

    BERN OPEN
    Oct 10-11 – Bern, Switzerland – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Tony Ferro
    Open Women’s Winner – Karin Rubin
    Masters’ Men’s Winner – Jeremy Yager
    Grandmasters’ Men’s Winner – Bernard Kaeser
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Franco Puliafito
    Congratulations on your wins!!!

    UNITED STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIP – OPEN FLIGHT
    Oct 7-10 – Rock Hill, SC – Pro/Am – M Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Congratulations on your win!!!

    UNITED STATES DISC GOLF CHAMPIONSHIP – PERFORMANCE FLIGHT
    Oct 7-10 – Rock Hill, SC – Pro/Am – MX Tier

    Open Men’s Winner – Erich Altoray
    Congratulations on your win!!!

  • RESULTS OCTOBER 2-4 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    2015 COYOTE CLASSIC
    Oct 2-4 – Ventura, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Lewis Bitney
    Open Women’s Winner – Ohn Scoggins
    Masters’ Men’s Winner – Themelvin Mills
    Grandmasters’ Men’s Winner – John Oliva
    Advanced Men’s Winner – Jack Crowell
    Advanced Women’s Winner – Tiara Cargile
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chris Calleton
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Intermediate Men’s Winner – Kellan O’Connor
    Intermediate Women’s Winner – Valerie Jensen
    Recreational Men’s Winner – Troy Coffin
    Congratulations on your wins!!!

    MONARCH MIGRATION
    Oct 3-4 – Sacramento, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Advanced Women’s Winner – Kailey Carlson
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Julie Nightingale
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Colleen Wood
    Intermediate Women’s Winner – Danielle Mauro
    Recreational Women’s Winner – Nicole Schaefer
    Junior <=13 Girls’ Winner – Jasmine Roberts
    Congratulations on your wins!!!

    2015 BUSY BEAVER OPEN
    Oct 3 – Corvallis, OR – Pro/Am – C Tier

    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Jones
    Advanced Men’s Winner – Gusty Golden
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Joshua Watts
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Palermo
    Intermediate Men’s Winner – Andrew Laffie
    Recreational Men’s Winner – Nick Holcomb
    Junior <=16 Boys’ Winner – Cole Redalen
    Congratulations on your wins!!!

    4TH ANNUAL GENERAL STORE OPEN
    Oct 3-4 – Spokane, WA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Jared Person
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey
    Masters’ Men’s Winner – Eric Brown
    Masters’ Women’s Winner – Kymberley Willoughby
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marty Cook
    Advanced Men’s Winner – Ivan Burford
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Keith Stewart
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Sakus
    Intermediate Men’s Winner – Dan Purefoy
    Intermediate Women’s Winner – Audrey Webb
    Recreational Men’s Winner – Jerome Jones
    Recreational Women’s Winner – Sarah Lagerstrom
    Junior <=13 Boys’ Winner – Dustin Marx Jr
    Congratulations on your wins!!!

    UNITED STATES AMATEUR DOUBLES CHAMPIONSHIP
    Oct 2-4 – Charlotte, NC – Pro/Am – XA Tier

    Advanced Men’s Winner – Travis Chumley & Wesley Shell
    Congratulations on your win!!!

    BDGA TOUR #10 – QUARRY PARK OPEN
    Oct 3-4 – Leamington Spa, United Kingdom – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Daniel Ryan
    Open Women’s Winner – Sian Lee
    Masters’ Men’s Winner – Jonny Morris
    Advanced Men’s Winner – Nick George
    Intermediate Men’s Winner – Sam George
    Recreational Men’s Winner – Lain McNidder
    Junior <=19 Boys’ Winner – Tomasz Nowak
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 25-27 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    CENCAL SERIES – KELP KLASSIC
    Sept 26 – Monterey, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Shasta Criss
    Masters’ Men’s Winner – D.J. Ellis
    Grandmasters’ Men’s Winner – John Oliva
    Advanced Men’s Winner – Erik Price
    Advanced Women’s Winner – M.C. Israel
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Elec Pryor
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – John Kimball
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Roy Quilantan
    Intermediate Women’s Winner – Lorena Dostal
    Recreational Men’s Winner – Devin Kroll
    Congratulations on your wins!!!

    FEATHER RIVER OPEN PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Sept 26-27 – Oroville, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Nikko Locastro
    Masters’ Men’s Winner – Robert R Bainbridge / Martin Leon
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Werner
    Advanced Men’s Winner – Michael McNamara
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Hamby
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket
    Intermediate Men’s Winner – Brad Nelson
    Intermediate Women’s Winner – Matti Roush
    Recreational Men’s Winner – Gregory Hill Jr
    Congratulations on your wins!!!

    BATTLE @ BRENGLE
    Sept 27 – Vista, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – A.J. Risley
    Open Women’s Winner – Allison Wylot
    Masters’ Men’s Winner – Richard Ewald
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Killian
    Advanced Men’s Winner – Chad Nichter
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Norman Thompson
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Frank Bochinski
    Intermediate Men’s Winner – Anthony Galvan
    Intermediate Women’s Winner – Andrea Rose Aracil
    Recreational Men’s Winner – David Neria
    Recreational Women’s Winner – Nikole Masura
    Congratulations on your wins!!!

    DGOD AM SERIES #4: WOODS REVENGE – PRESENTED BY LATITUDE 64
    Sept 26 – Portland, OR – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Dusty Adkins
    Advanced Women’s Winner – Ebee Pinca
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Douglas Moore
    Intermediate Men’s Winner – Steven Dobrinski
    Intermediate Women’s Winner – Mandy Gunkel
    Congratulations on your wins!!!

    DOUG NEWLAND MEMORIAL – WA STATE CHAMPIONSHIPS
    Sept 26-27 – Lakewood, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Nick Wood
    Open Women’s Winner – Leanne Fulton
    Masters’ Men’s Winner – Cheyney Steininger
    Grandmasters’ Men’s Winner – Chris Hartmann
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Barry Fischer
    Advanced Men’s Winner – Nick Boardman
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Moses Zepeda
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Rob Dean
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Joe Meyer
    Intermediate Men’s Winner – Jon Mjelde
    Intermediate Women’s Winner – Bethany Stirber
    Junior <=16 Boys’ Winner – Dawson Lilley
    Junior <=13 Boys’ Winner – Dustin Marx Jr
    Congratulations on your wins!!!

    ADGA PRESENTS THE AUGUSTA CLASSIC SPONSORED BY DYNAMIC DISCS (INNOVA GTC SERIES #3) (WOMEN=C-TIER)
    Sept 25-27 – Augusta, GA – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Matt Bell
    Open Women’s Winner – Haley Dehn
    Masters’ Men’s Winner – Kevin McCoy
    Advanced Men’s Winner – Mark Braun
    Advanced Women’s Winner – Megan Binienda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Derek May
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Pete May
    Intermediate Men’s Winner – Henry T. Bodie IV
    Recreational Men’s Winner – Dalton Slantis
    Junior <=16 Boys’ Winner – Matthew Coccaro
    Junior <=10 Girls’ Winner – Ava Victor
    Congratulations on your wins!!!

    WALDSCHWIMMBAD-RELOADED
    Sept 26-27 – Russelsheim, Germany – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Andrei Betea
    Open Women’s Winner – Wiebke Becker
    Masters’ Men’s Winner – Oliver Schacht
    Grandmasters’ Men’s Winner – Martin Fohlert
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wolfgang Walter
    Legends’ Men’s Winner – Hartwig Henrich
    Junior <=19 Boys’ Winner – Henrik Streit
    Junior <=19 Girls’ Winner – Lara Zehfuss
    Congratulations on your wins!!!

    UNITED STATES WOMEN’S DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Sept 25-27 – Mid-Ohio, OH – Pro/Am – M Tier

    Open Women’s Winner – Hannah Leatherman
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Women’s Winner – Sandra Frazer
    Advanced Women’s Winner – Tabatha Ashley
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Andrella (Jay) Serratos
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Caryn Shearer
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Denise Gentry
    Intermediate Women’s Winner – Rachel Wiegand
    Recreational Women’s Winner – Diana Brakel
    Novice Women’s Winner – Miranda Pancoast
    Junior <=16 Girls’ Winner – Lacey Brugler
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 18-20 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    VERDUGO HILLS OPEN PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Sept 19 – Tujunga, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Philo Brathwaite
    Masters’ Men’s Winner – David Super Bretado
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Horn
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sue Horn
    Advanced Men’s Winner – Connor Wright
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kris Kiler
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Norman Thompson
    Intermediate Men’s Winner – Mike Lamb
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Gilbert Rabago
    Congratulations on your wins!!!

    STEVE WERNER MEMORIAL
    Sept 19-20 – Rohnert Park, CA – Pro/Am – B/C Tier

    Open Men’s Winner – Jamie L Silva
    Advanced Men’s Winner – Delaney Cole
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bill Christmas
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Parkhurst
    Intermediate Men’s Winner – Juan Bernal
    Congratulations on your wins!!!

    2015 OREGON DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Sept 19-20 – Goble, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Alex Russell
    Open Women’s Winner – Zoe Andyke
    Advanced Men’s Winner – Kenny Hall
    Advanced Women’s Winner – Michelle Nava
    Congratulations on your wins!!!

    WEST SOUND CHAMPIONSHIPS
    Sept 19 – Silverdale, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Justin Rinesmith
    Advanced Women’s Winner – Mindy Thomas
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Pirtle
    Intermediate Men’s Winner – Matias Moore
    Novice Men’s Winner – Quinn Rodius
    Congratulations on your wins!!!

    E.P.I.C.O. 2015
    Sept 19-20 – Spokane, Airway Heights and Tum Tum, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Tim Vache
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey
    Masters’ Men’s Winner – Eric Brown
    Masters’ Women’s Winner – Kymberley Willoughby
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Simmons
    Advanced Men’s Winner – Terry Dunne
    Advanced Women’s Winner – Holly Fay
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kevin Sakus
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Caufield
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Baldwin
    Intermediate Men’s Winner – Brett Spaulding
    Intermediate Women’s Winner – Audrey Webb
    Recreational Men’s Winner – Travis Webb
    Recreational Women’s Winner – Sarah Green
    Junior <=13 Boys’ Winner – Hunter Tomsick
    Junior <=10 Boys’ Winner – Wessley Skrehot
    Congratulations on your wins!!!

    DISCRAFT PRESENTS THE GREEN MOUNTAIN CHAMPIONSHIPS @ SMUGGLERS’ NOTCH RESORT
    Sept 18-20 – Smugglers’ Notch, VT – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Richard Wysocki
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Jay Yeti Reading
    Grandmasters’ Men’s Winner – Daniel C Marcus
    Advanced Men’s Winner – Travis Brougham
    Advanced Women’s Winner – Carli Bennett
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Patrick Govang
    Intermediate Men’s Winner – Matthew Sanders
    Intermediate Women’s Winner – Katie Jenkins
    Junior <=16 Boys’ Winner – Charles Blanchette
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #10 – 3RD AMSTERDAM OPEN
    Sept 19-20 – Amsterdam, Netherlands – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Nils Iso-Markku
    Open Women’s Winner – Hannele Maatta
    Masters’ Men’s Winner – Peter Bygde
    Grandmasters’ Men’s Winner – Wolfgang Kraus
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Kustala
    Advanced Men’s Winner – Anre Vooremaa
    Advanced Women’s Winner – Diana Mukhametgalina
    Junior <=19 Boys’ Winner – Jesper Persson
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 11-13 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    FLING PRO AM XIX
    Sept 12 – Los Angeles, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Ethan Wellin
    Masters’ Men’s Winner – Richard Ewald
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Hoffa
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Clickner
    Legends’ Men’s Winner – Jim McDowell
    Advanced Men’s Winner – Jeremy Barnes
    Advanced Women’s Winner – Amanda Rose
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Simmons
    Intermediate Men’s Winner – Anthony Krzywicki
    Recreational Men’s Winner – Mario Martinez
    Congratulations on your wins!!!

    MAMA BEARS
    Sept 12 – Truckee, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Women’s Winner – Jennifer Morgan
    Advanced Women’s Winner – Lorien Whitestone
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Gayle Key
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Pamela Kirkpatrick
    Intermediate Women’s Winner – Erica Norton
    Recreational Women’s Winner – Nicole Schaefer
    Congratulations on your wins!!!

    37TH GOLD PAN OPEN
    Sept 12-13 – Somerset, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Michael Moulton
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Skull Brown
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Melton
    Advanced Men’s Winner – Andrew Bailey
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Scott Moulton
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Colleen Wood
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Hill
    Congratulations on your wins!!!

    AMPED WIDE OPEN: PART 2 PRESENTED BY CHERRYBOMM
    Sept 12 – Gervais, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Rick Saffeels
    Advanced Men’s Winner – Collin O’Neil
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael C Wilson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Moore
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Lorts
    Intermediate Women’s Winner – Cherilynne Meschke
    Congratulations on your wins!!!

    EUGENE DISC GOLF CELEBRATION PRESENTED BY HOP VALLEY
    Sept 12-13 – Dexter, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Chris Becker
    Open Women’s Winner – Melody King
    Masters’ Men’s Winner – Jason Pinkal
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Ward
    Advanced Men’s Winner – John Kotansky
    Advanced Women’s Winner – Kailey Carlson
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jon Bier
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Palermo
    Intermediate Men’s Winner – Jonas Perrin
    Intermediate Women’s Winner – Carly Rae
    Congratulations on your wins!!!

    MOUNTAIN HIGH DISC GOLF TOURNAMENT
    Sept 12-13 – Crystal Mountain, WA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Crabtree
    Open Women’s Winner – Carlee Pruitt
    Masters’ Men’s Winner – Ming Vang
    Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Whitney
    Advanced Men’s Winner – Tom Corella
    Advanced Women’s Winner – Ashlee Harris
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gary Hill
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Christine Huestis
    Intermediate Men’s Winner – Joe Ramirez
    Intermediate Women’s Winner – Charlie Youngchild
    Congratulations on your wins!!!

    DISC GOLF HALL OF FAME CLASSIC PRESENTED BY MVP DISC SPORTS – INNOVA GTC SERIES 1
    Sept 11-13 – IDGC, Appling, GA – Pro/Am – A Tier

    Masters’ Men’s Winner – Kevin McCoy
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Vandenberg
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Voakes
    Legends’ Men’s Winner – Chuck Hornsby
    Legends’ Women’s Winner – Sylvia Voakes
    Advanced Men’s Winner – Kevin Eldredge
    Advanced Women’s Winner – Lillian Wanda
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Lionel Ducluzeau
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Rebecca Duffy
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jon Jimenez
    Congratulations on your wins!!!

    SWISS CHAMPIONSHIPS 2015
    Sept 12-13 – Geneva/Onex, Switzerland – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Stephan Muller
    Open Women’s Winner – Karin Rubin
    Masters’ Men’s Winner – Andreas Gertsch
    Grandmasters’ Men’s Winner – Bernard Kaeser
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jorge Hanselmann
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Theresia Merz
    Congratulations on your wins!!!

    DISC GOLF HALL OF FAME CLASSIC PRESENTED BY MVP DISC SPORTS – NT FINALE – INNOVA GTC SERIES 1
    Sept 11-13 – IDGC, Appling, GA – Pro – NT Tier

    Open Men’s Winner – Michael Johansen
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS SEPTEMBER 4-7 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    END OF THE TRAIL (SJVC) CLASSIC
    Sept 5-6 – Visalia, CA – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Steven Rico
    Open Women’s Winner – Ohn Scoggins
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jerry Goff
    Advanced Men’s Winner – Ryan Dickson
    Advanced Women’s Winner – Tiara Cargile
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Hamby
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Moulton
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson
    Intermediate Men’s Winner – Roy Quilantan
    Recreational Men’s Winner – David Moulton
    Congratulations on your wins!!!

    16TH ND STATE CHAMPIONSHIPS & PATTERSON LAKE
    Sept 4-6 – Dickinson, ND – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Peter McBride
    Masters’ Men’s Winner – Layne Jenkins
    Advanced Men’s Winner – Erik Davison
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeremy Dohrmann
    Congratulations on your wins!!!

    TORONTO ISLAND MAPLE LEAF PRESENTED BY LATITUDE 64
    Sept 5-7 – Toronto, ON, Canada – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Henrik Johansen
    Masters’ Men’s Winner – Dave Northrup
    Advanced Men’s Winner – Dwayne Bereziuk
    Advanced Women’s Winner – Sandi Hendel
    Intermediate Men’s Winner – Shawn Seitz
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 28-30 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    SAND DOLLAR SHOWDOWN
    Aug 29 – Seaside, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Women’s Winner – Amanda Zaccone
    Advanced Women’s Winner – Suzie Weigand
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Julie Nightingale
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Terri Duncan
    Intermediate Women’s Winner – Jessica Fine-Garrett
    Recreational Women’s Winner – Polly Taylor
    Congratulations on your wins!!!

    SIERRA COLLEGE PRO AM PRESENTED BY LEGACY DISCS, STS #6
    Aug 29-30 – Truckee, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Nikko Locastro
    Open Women’s Winner – Jessica Weese
    Masters’ Men’s Winner – Jaysen McDaniel
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Burnham
    Advanced Men’s Winner – Jordan Brooker
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Shawn Shu Shu Stanley
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – George Kimmerlein
    Intermediate Men’s Winner – Dan Soules
    Intermediate Women’s Winner – Theresa Funk
    Recreational Men’s Winner – Lance Pate
    Congratulations on your wins!!!

    ANDERSON VALLEY BREWING COMPANY PRESENTS THE 26TH SAN FRANCISCO SAFARI
    Aug 28-30 – San Francisco, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Jeff Faes
    Open Women’s Winner – Ohn Scoggins
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Couch
    Advanced Men’s Winner – Shawn Mercy
    Advanced Women’s Winner – Candace Romaine
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Steve Erle
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Diamond
    Intermediate Men’s Winner – Zachary Looper-Friedman
    Congratulations on your wins!!!

    CALAPOOIA CLASSIC
    Aug 29-30 – Albany, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Tim Skellenger
    Open Women’s Winner – Amy Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Jeromie Fields
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Tufty
    Advanced Men’s Winner – Cameron Messerschmidt
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Randy Hatch
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Jody Dixon
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Don Alexander
    Intermediate Men’s Winner – Shane Collins
    Intermediate Women’s Winner – Kayla Johnson
    Congratulations on your wins!!!

    MELLO YELLO CHALLENGE AT SOLITUDE MOUNTAIN RESORT
    Aut 28-30 – Solitude, UT – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Paul Ulibarri
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – William Tesch
    Advanced Men’s Winner – Lance Landgren
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jonathan Hall
    Intermediate Men’s Winner – Joe Boss
    Intermediate Women’s Winner – Amy Bilodeau
    Junior <=16 Boys’ Winner – Xaelen Nash
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #8 – BELGIAN OPEN 2015
    Aug 29-30 – Braine I’Alleud, Belgium – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Sven Rippel
    Open Women’s Winner – Sofie Sandstrom
    Masters’ Men’s Winner – Rens Agterberg
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jean-Marie Hallier
    Advanced Men’s Winner – Gullaume Tanghe
    Advanced Women’s Winner – Petra Javorkova
    Junior <=19 Boys’ Winner – Carlos Fernandez Ortega
    Congratulations on your wins!!!

    TIM SELINSKE U.S. MASTERS CHAMPIONSHIPS
    Aug 28-30 – Charlotte, NC – Pro/Am – M Tier

    Masters’ Men’s Winner – Barry Schultz
    Masters’ Women’s Winner – Elaine King
    Grandmasters’ Men’s Winner – Stan McDaniel
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Alan Beaver
    Senior Legends’ Men’s Winner – Paulie Bagwell
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Austin Fisher
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Tina Hicks
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Whipple
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 21-23 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    ROCKLIN PRO-AM SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Aug 22-23 – Rocklin, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Isaac Lockwood
    Open Women’s Winner – Jennifer Heck
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Melton
    Advanced Men’s Winner – Austin Green
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Justin Scott
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Silver
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Frank Levings
    Intermediate Men’s Winner – Steven Derochie
    Intermediate Women’s Winner – Karen Hughes
    Recreational Men’s Winner – David Moulton
    Junior <=16 Boys’ Winner – Austin Hoop
    Junior <=13 Boys’ Winner – Morgan Barnes
    Junior <=13 Girls’ Winner – Jasmine Roberts
    Congratulations on your wins!!!

    2015 SKY HIGH SHOWDOWN AMS PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF
    Aug 22-23 – Wrightwood, CA – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Nick Novoa
    Advanced Women’s Winner – Tiara Cargile
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Ulibarri
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Gary Abraham
    Intermediate Men’s Winner – Jacob Newey
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis
    Recreational Men’s Winner – Steve Coryell
    Recreational Women’s Winner – Valerie Jensen
    Novice Men’s Winner – Brandon Kravitz
    Junior <=13 Boys’ Winner – Corbyn Stultz
    Junior <=13 Girls’ Winner – Ruby Ennis
    Congratulations on your wins!!!

    2015 SKY HIGH SHOWDOWN PROS PRESENTED BY INNOVA DISC GOLF
    Aug 22-23 – Wrightwood, CA – Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Eckmann
    Open Women’s Winner – Erin White
    Masters’ Men’s Winner – Chris Greenleaf
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rick Hoffa
    Grandmasters’ Women’s Winner – Helen Wilson
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Welck
    Legends’ Men’s Winner – Philip Ganshert
    Congratulations on your wins!!!

    NEXT ADVENTURE AMATEUR CHAMPIONSHIP – ADVANCED
    Aug 22-23 – Fairview, OR – Am – A Tier

    Advanced Men’s Winner – Alex Russell
    Advanced Women’s Winner – Jennie Cartwright
    Congratulations on your wins!!!

    NEXT ADVENTURE AMATEUR CHAMPIONSHIP – OTHER DIVISIONS
    Aug 22-23 – Fairview, OR – Am – A Tier

    Advanced Masters’ Men’s Winner – James Huestis
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Gail Pace
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Elliott
    Intermediate Men’s Winner – Michael Kochendorfer
    Congratulations on your wins!!!

    WHISTLIN’ DISC OPEN
    Aug 22-23 – Glide, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Chris Becker
    Open Women’s Winner – Britney Quesenberry
    Masters’ Men’s Winner – Jeff Mittl
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Ruzicka
    Advanced Men’s Winner – Justin Bringhurst
    Advanced Women’s Winner – Janine Gunn
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Steve Yang
    Intermediate Men’s Winner – Tyler Franklin
    Congratulations on your wins!!!

    LEDGESTONE INSURANCE OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Aug 22-23 – Peoria, Morton, Pekin, IL – Am – A Tier

    Advanced Men’s Winner – Andrew Kaluk
    Advanced Women’s Winner – Kim Householder
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Michael Newhouse
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Alan Hazelwood
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Randy Jacobson
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Sirota
    Recreational Men’s Winner – Matthew Balch
    Recreational Women’s Winner – Kristi McCarthy
    Novice Men’s Winner – Daniel Czempinski
    Congratulations on your wins!!!

    SKIEN OPEN 2015
    Aug 22-23 – Skien, Norway – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Peter Lunde
    Open Women’s Winner – Camilla Nordhei
    Masters’ Men’s Winner – Ronny Andersen
    Junior <=19 Boys’ Winner – Erlend Frydenlund
    Congratulations on your wins!!!

    LEDGESTONE INSURANCE OPEN PRESENTED BY DISCRAFT
    Aug 21-23 – Peoria, IL – Pro – NT Tier

    Open Men’s Winner – Simon Lizotte
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Kevin McCoy
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White
    Grandmasters’ Men’s Winner – Eric Rainey
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 15-16 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    DGOD AM SERIES #3: KING OF THE CANYON – PRESENTED BY LATITUDE 64
    Aug 15 – North Plains, OR – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Tyler Olsen
    Advanced Women’s Winner – Carly Jo Williams
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Vince Epker
    Intermediate Men’s Winner – Ian Blake
    Intermediate Women’s Winner – Sheena Hathcock
    Congratulations on your wins!!!

    SUMMER FLING
    Aug 16 – Independence, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Robert Lockwood
    Open Women’s Winner – Amy Lewis
    Masters’ Men’s Winner – Joseph Graham
    Advanced Men’s Winner – Brent Cameron
    Advanced Women’s Winner – Madison Tomaino
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Petitt
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Barry Bolliger
    Intermediate Men’s Winner – Steven Winslow
    Recreational Men’s Winner – Stephan St. Denis
    Congratulations on your wins!!!

    JET WASH OPEN REBOOT
    Aug 15-16 – SeaTac, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Stapel / Chris Waugh
    Masters’ Men’s Winner – Daniel Lilley
    Masters’ Women’s Winner – Kymberley Willoughby
    Grandmasters’ Men’s Winner – Granny
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jack Lorber
    Advanced Men’s Winner – James Van Scyoc
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Damon Maldonado
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Christine Huestis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Marv Adams
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – James Meyer
    Intermediate Men’s Winner – Jasiah Johnstone
    Intermediate Women’s Winner – Bethany Stirber
    Congratulations on your wins!!!

    TWIN FALLS CLASSIC SPONSORED BY LATITUDE 64
    Aug 15-16 – Twin Falls, ID – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Josh Flynn
    Open Women’s Winner – Karina Nowels
    Masters’ Men’s Winner – Steve Loyd
    Advanced Men’s Winner – Jared Cutlip
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dave Linger
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Roy Hale
    Intermediate Men’s Winner – Tim Breck
    Intermediate Women’s Winner – Shannon Lindsay
    Novice Men’s Winner – Kenny Reed
    Novice Women’s Winner – Elizabeth Reed
    Junior <=19 Boys’ Winner – Brandon Allen
    Junior <=19 Girls’ Winner – Avery Wilson
    Junior <=16 Boys’ Winner – Scott Robeson
    Junior <=13 Boys’ Winner – Julius Paullus
    Congratulations on your wins!!!

    SCHMITTEN OPEN
    Aug 15-16 – Zell am See, Austria – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Harald Neumayr
    Open Women’s Winner – Birgit Lingenhel
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 4-9 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    HANGMAN’S HEAVE
    Aug 9 – Penn Valley, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Jason Herm
    Open Women’s Winner – Amanda Zaccone
    Masters’ Men’s Winner – Chris Carpenter
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roland Reyna
    Advanced Men’s Winner – Bill Lewis
    Advanced Women’s Winner – Kalika Fulcher
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Martin Leon
    Intermediate Men’s Winner – Joseph Scott
    Recreational Men’s Winner – Erick Romero
    Congratulations on your wins!!!

    OREGON OPEN PRESENTED BY WESTSIDE DISCS
    Aug 8-9 – Fairview, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Jason Pinkal
    Masters’ Men’s Winner – Jeff Hagerty
    Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Dooley
    Advanced Men’s Winner – Brandon Goldner
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chris Graham
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Greg Durrett
    Intermediate Men’s Winner – Murray Prictor
    Congratulations on your wins!!!

    4TH ANNUAL YAK TOWN THROW DOWN
    Aug 8-9 – Yakima, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Matt Miller
    Masters’ Men’s Winner – Brian Cox
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marty Cook
    Advanced Men’s Winner – Ross Leu
    Advanced Women’s Winner – Heather Hammons
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Don Charbonneau
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bill Lindgren
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Ray Muller
    Intermediate Men’s Winner – Kaleb Sutliff
    Intermediate Women’s Winner – Audrey Webb
    Recreational Men’s Winner – Dave McCracken
    Recreational Women’s Winner – Jessi Aleshire
    Junior <=18 Boys’ Winner – Devin Gilmour
    Junior <=16 Girls’ Winner – Kaila Brown
    Congratulations on your wins!!!

    FOSSA PRESENTS: THE 1ST TRU LIFE BOWL
    Aug 8 – Springfield, MO – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Trevor Coquillard
    Open Women’s Winner – Liz Lopez
    Advanced Men’s Winner – Tobby Rector
    Advanced Women’s Winner – Sandy Leech
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Nick Derosa
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Craig Thomas
    Intermediate Men’s Winner – T.J. Hahn
    Recreational Men’s Winner – Jesse Kumpf
    Recreational Women’s Winner – Michelle Goldsberry
    Junior <=19 Boys’ Winner – Blaise Horsman Jr.
    Congratulations on your wins!!!

    PDGA PRO DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS
    Aug 4-8 – Pittsburgh, PA – Pro – M Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth
    Open Women’s Winner – Paige Pierce
    Masters’ Men’s Winner – Ken Climo
    Masters’ Women’s Winner – Sarah DeMar
    Grandmasters’ Men’s Winner – Joseph Mela
    Grandmasters’ Women’s Winner – Sandra Frazer
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David L. Greenwell
    Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Shigeko Sekiguchi
    Legends’ Men’s Winner – Peter Shive
    Senior Legends’ Men’s Winner – Carlos Rigby
    Grand Legends’ Women’s Winner – Ronald Byrd
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS AUGUST 1-2 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    STAFFORD LAKE PRO AM
    Aug 1-2 – Novato, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Cody Bradshaw
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jackson Ratcliffe
    Advanced Men’s Winner – Cameron Messerschmidt
    Advanced Women’s Winner – Claire Nyholm
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bill Christmas
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Valerie St Louis
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Diamond
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Mathewson
    Intermediate Men’s Winner – Riley Hayes
    Recreational Men’s Winner – Joseph Martinez
    Junior <=19 Boys’ Winner – Jeffrey Korns
    Junior <=13 Boys’ Winner – Jai Badajos
    Congratulations on your wins!!!

    21ST ANNUAL TAHOE PRO/AM – SIERRA TAHOE SERIES #5
    Aug 1-2 – South Lake Tahoe, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Jere Eshelman
    Open Women’s Winner – Nicole Bradley
    Masters’ Men’s Winner – Mike Loya
    Grandmasters’ Men’s Winner – Peter Sontag
    Advanced Men’s Winner – Austin Green
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Hamby
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Johnny Blue
    Intermediate Men’s Winner – Lance Hoagland
    Intermediate Women’s Winner – Andrea Roegiers
    Recreational Men’s Winner – Roger Vartabedian
    Congratulations on your wins!!!

    ICE HARBOR BREWERY PRESENTS THE NUCLEAR MELTDOWN
    Aug 1-2 – Kennewick, WA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Nick Johnson
    Open Women’s Winner – Nicole Johnson
    Masters’ Men’s Winner – Brian Cox
    Masters’ Women’s Winner – Kim Knight
    Advanced Men’s Winner – Jeffrey Millard
    Advanced Women’s Winner – Heather Hammons
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Morse
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Garrison
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dennis Rockwell
    Intermediate Men’s Winner – Jeremy Davidson
    Intermediate Women’s Winner – Samantha Hopwood
    Recreational Men’s Winner – Chris Plager
    Junior <=16 Boys’ Winner – Jackson Bass
    Junior <=13 Boys’ Winner – Devin Gilmour
    Congratulations on your wins!!!

    MICHIGAN OHIO BORDER (MOB) SHOOTOUT
    Aug 1-2 – Lambertville, MI – Pro/Am – C/A Tier

    Open Men’s Winner – Timothy Grabowski
    Advanced Men’s Winner – Andrew Hennebry
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Unknown Simone
    Intermediate Men’s Winner – Michael Michalak
    Recreational Men’s Winner – Anthony Miller
    Novice Men’s Winner – Kevin Hunyor
    Junior <=13 Boys’ Winner – Adam Osborn
    Congratulations on your wins!!!

    TIM CONROY MEMORIAL OPEN
    Aug 1-2 – Hamilton, ON, Canada – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Chris Ozolins
    Masters’ Men’s Winner – Dustin Fournier
    Grandmasters’ Men’s Winner – Rob Laurie
    Advanced Men’s Winner – Andrew Leyland
    Advanced Women’s Winner – Alicia Wilson
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Carl Smith
    Intermediate Men’s Winner – Dane Gratto
    Intermediate Women’s Winner – Sarah Hosick
    Recreational Men’s Winner – Paul Dipp
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 21-26 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    SANTA MARIA OPEN
    Jul 25-26 – Santa Maria, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Peter McBride
    Open Women’s Winner – Kara Kochman
    Masters’ Men’s Winner – Scott Sproule
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Killian
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Greg Olsen
    Legends’ Men’s Winner – Jim McDowell
    Advanced Men’s Winner – Blake Bolterman
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Noah Zeller
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – David Broggie
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Hadder +14
    Intermediate Men’s Winner – Cody Miller
    Intermediate Women’s Winner – Laurie Stroh
    Recreational Men’s Winner – Josh Fair
    Recreational Women’s Winner – Cherridah Weigel
    Congratulations on your wins!!!

    DGOD AM SERIES PRESENTED BY LATITUDE 64 – #2 FOREST OF FLIGHT
    Jul 26 – Portland, OR – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Nicholas Somppi
    Advanced Women’s Winner – Brea Kwan
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Vince Epker
    Intermediate Men’s Winner – Michael Myers
    Intermediate Women’s Winner – Christy Schwarz
    Congratulations on your wins!!!

    DELAWARE DISC GOLF CHALLENGE – PRO
    Jul 24-26 – Newark, DE – Pro – A Tier

    Open Men’s Winner – David Feldberg
    Open Women’s Winner – Catrina Allen
    Masters’ Men’s Winner – Adam Harris
    Masters’ Women’s Winner – C. J. Strouse
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marc Schoettle
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #7 – PRODISCUS ESTONIAN OPEN 2015
    Jul 24-26 – Valgehobusemae, Estonia – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Jyri Salminen
    Open Women’s Winner – Marianne Jakonen
    Masters’ Men’s Winner – Ville Piippo
    Grandmasters’ Men’s Winner – Seppo Kuikka
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Markku Tohni
    Advanced Men’s Winner – Lauri Suominen
    Junior <=19 Boys’ Winner – Mikael Hakala
    Congratulations on your wins!!!

    PDGA AMATEUR DISC GOLF WORLD CHAMPIONSHIPS
    Jul 21-25 – Kalamazoo, MI – Am – M Tier

    Advanced Men’s Winner – Anthony Barela
    Advanced Women’s Winner – Jessica Hill
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jerry Stoken
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Ann Lundberg
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Elkins
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Candy Roque
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jon Jimenez
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Lynda Voss
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Pete May
    Junior <=19 Boys’ Winner – Austin Turner
    Junior <=19 Girls’ Winner – Kaylee Campbell
    Junior <=16 Boys’ Winner – D.J. Baldwin
    Junior <=16 Girls’ Winner – Valerie Mandujano
    Junior <=13 Boys’ Winner – Adrian Werme
    Junior <=13 Girls’ Winner – Matti Roush
    Junior <=10 Boys’ Winner – Anthony Anselmo
    Junior <=10 Girls’ Winner – Ava Victor
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 15-19 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    CENCAL SERIES, THE BLACKGOLD SHOOTOUT
    Jul 18 – Coalinga, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Joshua Castle -21
    Masters’ Men’s Winner – Brent Spradin -15
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ronnie Vingerelli -8
    Advanced Men’s Winner – Chad Stapleton -11
    Advanced Women’s Winner – Christina White +24
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cliff Griswold +7
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Richard Weaver +3
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Special Ed Thompson +22
    Intermediate Men’s Winner – Roy Quilantan -5
    Recreational Men’s Winner – Andrew Smith +9
    Congratulations on your wins!!!

    21ST ANNUAL FRYING PAN
    Jul 18-19 – Stockton, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Isaac Lockwood -29
    Masters’ Men’s Winner – Robert R Bainbridge -33
    Grandmasters’ Men’s Winner – Kevin Couch -20
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Melton +4
    Advanced Men’s Winner – Raymond Rigato -15
    Advanced Women’s Winner – Ashley Ismail +23
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Greg Randolph -7
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Chuck Burket -3
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson +4
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – NAME
    Intermediate Men’s Winner – Mark Morton -10
    Recreational Men’s Winner – Kevin Hart +6
    Junior <=16 Boys’ Winner – Michael Kane +13
    Congratulations on your wins!!!

    THE SHOWDOWN
    Jul 18-19 – Shelton, WA – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – John Anderson -27
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey +1
    Masters’ Men’s Winner – Ming Vang -17
    Masters’ Women’s Winner – Randi Suiter +42
    Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Whitney -15
    Advanced Men’s Winner – Curtis Snyder -16
    Advanced Women’s Winner – Ashlee Harris +11
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Johnson -7
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Lee Gibson +5
    Intermediate Men’s Winner – James Van Scyoc +2
    Intermediate Women’s Winner – Amy Barringer +51
    Congratulations on your wins!!!

    WESTSIDE DISCS PRESENTS ROGERS CONCRETE OPEN
    Jul 18-19 – Cedar Rapids, IA – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Joseph Kozlowski -15
    Masters’ Men’s Winner – Chris Sprague -15
    Grandmasters’ Men’s Winner – Roger Reyes -5
    Advanced Men’s Winner – Alec Anderson -6
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Edward Powell +7
    Intermediate Men’s Winner – Brandon Farrington -5
    Congratulations on your wins!!!

    PRESIDENTS CUP
    Jul 15 – Nokia, Finland – Pro – XM Tier

    Winner – USA

    EUROPEAN OPEN
    Jul 16-19 – Nokia, Finland – Pro – M Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth -31
    Open Women’s Winner – Catrina Allen +10
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 8-12 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    EVERGREEN OPEN
    Jul 11-12 – Santa Barbara, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Lewis Bitney -8
    Masters’ Men’s Winner – Pat Holt -5
    Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Killian +9
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Welck +9
    Advanced Men’s Winner – Ryan Hall +4
    Advanced Women’s Winner – Kim Atkinson +22
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mark Hauser +3
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Ditch +6
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Hadder +16
    Intermediate Men’s Winner – Noel Barba +5
    Recreational Men’s Winner – Kaos Henry +7
    Recreational Women’s Winner – Nicole Ennis +25
    Novice Men’s Winner – Chad Holiman +17
    Junior <=19 Boys’ Winner – Austin Osborne +27
    Congratulations on your wins!!!

    2015 JELLY JAM AT RYAN RANCH
    Jul 11-12 – Monterey, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Danny Kerfeld -20
    Masters’ Men’s Winner – Kevin Couch -8
    Grandmasters’ Men’s Winner – Marle Witvoet -4
    Advanced Men’s Winner – Jack Lu -13
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Andrew Wolverton +1
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Terri Duncan +67
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Goughran +11
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Alan Cosseboom +20
    Intermediate Men’s Winner – Brett Godown -3
    Intermediate Women’s Winner – Jenn Schopfer +42
    Recreational Men’s Winner – Joshua Black +7
    Congratulations on your wins!!!

    RACE FOR THE CUP #3
    Jul 11 – Albany, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Shaun Kirk -13
    Masters’ Men’s Winner – Matt Benotsch -7
    Advanced Men’s Winner – Kobey Frampton -2
    Advanced Women’s Winner – Madison Tomaino +27
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Randy Hatch +2
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Lance Jones +6
    Intermediate Men’s Winner – Shane Collins -1
    Congratulations on your wins!!!

    2015 COLUMBIA REDIVIVA OPEN PRESENTED BY HUK LAB
    Jul 11-12 – St. Helens, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Travis Head -22
    Open Women’s Winner – Shawna Buzzingham +15
    Masters’ Men’s Winner – Jay Harbour -7
    Advanced Men’s Winner – Lincoln Thomas -11
    Advanced Women’s Winner – Erika Stinchcomb +25
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff McBride +1
    Congratulations on your wins!!!

    31ST ANNUAL MID-AMERICAS OPEN SPONSORED BY DYNAMIC DISCS
    Jul 11-12 – Columbia, MO – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – George Smith -31
    Open Women’s Winner – Andrea Meyers +18
    Masters’ Men’s Winner – Keith Amerson -8
    Advanced Men’s Winner – Justin McCain -11
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gary Harvey +8
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Morrison +8
    Intermediate Men’s Winner – Justin Neudecker -7
    Intermediate Women’s Winner – Mariah Flagg +24
    Recreational Men’s Winner – Scott I Foreman +3
    Recreational Women’s Winner – Elizabeth Aubuchon +61
    Junior <=13 Boys’ Winner – Jack Lowen
    Junior <=13 Girls’ Winner – Cynthia Ricciotti
    Congratulations on your wins!!!

    2. Peiner Open
    Jul 11 – Ilsede, Germany – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Marian Ludwig -19
    Open Women’s Winner – Susann Fischer -2
    Masters’ Men’s Winner – Oliver Schacht -10
    Grandmasters’ Men’s Winner – Oliver Peist +1
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Hans Schulenburg +26
    Junior <=19 Boys’ Winner – Robert Nemak -6
    Congratulations on your wins!!!

    SCANDINAVIAN OPEN PRESENTED BY LATITUDE 64
    Jul 8-11 – Skelleftea, Sweden – Pro – M Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth -44
    Open Women’s Winner – Catrina Allen +11
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JULY 2-5 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    KING OF THE HILL
    Jul 2-5 – Anchorage, AK – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Brian Schweberger -54
    Open Women’s Winner – Amy Lewis +49
    Masters’ Men’s Winner – David Fielding +9
    Advanced Men’s Winner – Andrew Revis +4
    Intermediate Men’s Winner – Somsack Bouasri +4
    Junior <=10 Boys’ Winner – Jai Badajos +11
    Junior <=10 Girls’ Winner – Elena Badajos +45
    Congratulations on your wins!!!

    GREATER HARTFORD DISC GOLF OPEN, SPONSORED BY OLDE BURNSIDE BREWING COMPANY

    Jul 4-5 – Manchester, CT – Pro/Am – A Tier
    Open Men’s Winner – Bobby Cowperthwait -15
    Open Women’s Winner – Paige Bjerkaas +21
    Masters’ Men’s Winner – Bobby Jones +1
    Grandmasters’ Men’s Winner – Daniel J DePinto Jr +65
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Karl Molitoris +5
    Advanced Men’s Winner – Mateo Mead +3
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Mike Saimond +29
    Intermediate Men’s Winner – Nicholas Corcoran +24
    Congratulations on your wins!!!

    QUEENSLAND DISC GOLF CHAMPIONSHIPS
    Jul 4-5 – Brisbane, QLD, Australia – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Bryan Motley -20
    Advanced Men’s Winner – Jason Vidot +5
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Bruce McNaughton +4
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Robinson +39
    Advanced Legends’ Men’s Winner – Bernie Craven +97
    Intermediate Men’s Winner – Gavin Cowan +12
    Novice Men’s Winner – Rick Walker +33
    Junior <=16 Boys’ Winner – Renik Cowan +68
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 24-28 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    1ST ANNUAL KING OF THE MOUNTAIN AT MOUNTAIN PRIDE
    Jun 27-28 – Murrieta, CA – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Ryan Boggs -19
    Advanced Women’s Winner – Laura Walsh +25
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cris Johnson -11
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Norman Thompson -6
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – David Hadder +1
    Intermediate Men’s Winner – J.P. Oyer -14
    Intermediate Women’s Winner – Nicole Ennis +45
    Recreational Men’s Winner – Audon Sandoval III -7
    Congratulations on your wins!!!

    PINE JAM
    Jun 27-28 – Sisters, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Nicklaus Reeder -21
    Open Women’s Winner – Sally West +6
    Masters’ Men’s Winner – Jeff Mittl -7
    Advanced Men’s Winner – Ryan Yokum -7
    Advanced Women’s Winner – Ebee Pinca +13
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jon Bier +4
    Intermediate Men’s Winner – Joshua Bullock E
    Junior <=19 Boys’ Winner – Elijah Duncan +28
    Congratulations on your wins!!!

    BAD MONKEY OPEN
    Jun 27-28 – Vancouver, WA – Am – B Tier

    Advanced Men’s Winner – Cameron Messerschmidt -18
    Advanced Women’s Winner – Megan Pierce -3
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Steve Yang -9
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Roy Cuellar -9
    Intermediate Men’s Winner – Shannon Callahan -9
    Intermediate Women’s Winner – Mindy Paulson +13
    Recreational Men’s Winner – Nicholas Eland +1
    Junior <=16 Boys’ Winner – Jason Hardin -2
    Congratulations on your wins!!!

    2015 DEAF DISC GOLF ASSOCIATION MATIONAL CHAMPIONSHIP
    Jun 24-27 – Appling, GA – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Fletch Kuehne -23
    Open Women’s Winner – Melissa Montgomery +69
    Masters’ Men’s Winner – Brian Baell -5
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jamie Clark +4
    Advanced Men’s Winner – Rush Bowers -14
    Advanced Women’s Winner – Jessica Carrizales +129
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Stephen Carey +5
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Barry Jones +18
    Intermediate Men’s Winner – Angel Cloud +17
    Recreational Men’s Winner – Robert Sadowski +32
    Junior <=10 Boys’ Winner – Xiovan Tomlinson
    Congratulations on your wins!!!

    AUSTRIAN DISC GOLF OPEN
    Jun 27-28 – Sankt Thomas am Blasenstein, Austria – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Harald Neumayr -16
    Open Women’s Winner – Katka Bodova +18
    Junior <=19 Boys’ Winner – Robin Binder +21
    Junior <=19 Girls’ Winner – Sonja Palmetshofer +33
    Congratulations on your wins!!!

    VIBRAM PRESENTS THE MAPLE HILL OPEN
    Jun 25-28 – Leicester, MA – Pro – NT Tier

    Open Men’s Winner – Ricky Wysocki -26
    Open Women’s Winner – Paige Pierce +13
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 19-21 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    KING OF THE LAKE 2015
    Jun 19-20 – South Lake Tahoe, Tahoe Vista & Truckee, CA – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – James Proctor -46
    Open Women’s Winner – Jessica Weese +6
    Masters’ Men’s Winner – Mike Loya -34
    Masters’ Women’s Winner – Karen Stafford-Brown +56
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates -22
    Advanced Men’s Winner – Dylan Evans -21
    Advanced Women’s Winner – Lorien Whitestone +54
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Derek Phelan +10
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Johnny Blue +24
    Intermediate Men’s Winner – Bernal Bruns E
    Intermediate Women’s Winner – Madison Tomaino +61
    Congratulations on your wins!!!

    PASADENA SENIOR OLYMPICS
    Jun 20 – Pasadena, CA – Am – C Tier

    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – David Devine -20
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Horn -14
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Sue Horn +20
    Congratulations on your wins!!!

    THROWJOW THROWDOWN PRO/AM
    Jun 20-21 – Atascadero, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Billy Comeau -10
    Advanced Men’s Winner – Scott Jackson -3
    Advanced Women’s Winner – Sarah Fleck +36
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff Russell +10
    Intermediate Men’s Winner – Patrick Hayes +6
    Congratulations on your wins!!!

    WHEAT CITY THROWDOWN IV PRESENTED BY LAT 64
    Jun 20-21 – Pendleton, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Brian Cook -40
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey -8
    Masters’ Men’s Winner – Steve Loyd -24
    Advanced Men’s Winner – Ross Leu -30
    Advanced Women’s Winner – Sarah Hopwood +38
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Morse -3
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Garrison +20
    Intermediate Men’s Winner – Tom Jameson -10
    Congratulations on your wins!!!

    RACE FOR THE CUP #2
    Jun 20 – Waterloo, OR – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – John Bain -8
    Masters’ Men’s Winner – Brandon Hill -10
    Advanced Men’s Winner – Brent Cameron -7
    Advanced Women’s Winner – Kayla Johnson +36
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jeff Hemmerling -1
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kara Gordon +38
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Fultz +6
    Intermediate Men’s Winner – Steven Winslow +1
    Intermediate Women’s Winner – Crystal Wiss +39
    Congratulations on your wins!!!

    WHITE RIVER OPEN
    Jun 20-21 – Auburn, WA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Aaron Konichek -14
    Masters’ Men’s Winner – Andy Foster -8
    Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Whitney -11
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Thomas Bontempo +26
    Advanced Men’s Winner – Michael Roe -8
    Advanced Women’s Winner – Carlee Pruitt +13
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Johnson E
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Pedro Ibarra +24
    Intermediate Men’s Winner – Erik German E
    Intermediate Women’s Winner – Melissa Miller +49
    Junior <=16 Boys’ Winner – Dustin Marx Jr +24
    Congratulations on your wins!!!

    33RD KANSAS CITY WIDE OPEN
    Jun 19-21 – Kansas City, MO – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth -35
    Open Women’s Winner – Jennifer Allen +22
    Masters’ Men’s Winner – George Smith -20
    Grandmasters’ Men’s Winner – Duane CD Steiner -13
    Advanced Men’s Winner – Kevin Eldredge -6
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Cecil Cameron +4
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Ron Robertson +8
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Laha +29
    Congratulations on your wins!!!

    CANADIAN NATIONALS
    Jun 19-21 – Vancouver, BC, Canada – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Jason Carr -21
    Open Women’s Winner – Elaine King +33
    Masters’ Men’s Winner – David Ross -1
    Grandmasters’ Men’s Winner – Robert Martinek +7
    Advanced Men’s Winner – Brendan Armstrong E
    Advanced Women’s Winner – Shelly Lewandoski +62
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Darryl Petrichuk +19
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Regitnig +5
    Intermediate Men’s Winner – Jordan Meyer +12
    Intermediate Women’s Winner – Jennifer Brett +73
    Recreational Men’s Winner – Robin Lambert +53
    Recreational Women’s Winner – Paula Despins +121
    Junior <=16 Boys’ Winner – Luke Mollerup +24
    Junior <=13 Boys’ Winner – Devin Baugher +51
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 12-14 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    STEADY ED’S BIRTHDAY BASH
    Jun 13-14 – Lakeport, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Lewis Bitney -28
    Masters’ Men’s Winner – Stevo Henkis -15
    Grandmasters’ Men’s Winner – David Fultz -4
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Melton +1
    Advanced Men’s Winner – Boston Abbinett -20
    Advanced Women’s Winner – Megan Anderson +30
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Shawn Anderson -22
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – ”Reno” Terry Woods -20
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Johnson +24
    Intermediate Men’s Winner – Riley Hayes -17
    Recreational Men’s Winner – Andrew Paseka -2
    Congratulations on your wins!!!

    BEAVER STATE FLING – AMATEUR
    Jun 13-14 – Estacada, OR – Am – A Tier

    Advanced Men’s Winner – Dallas Trower +1
    Advanced Women’s Winner – Erin Reichel +40
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Eric Kuusisto +8
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Jody Dixon +57
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mark Hauser +14
    Congratulations on your wins!!!

    BEAVER STATE FLING – PRO
    Jun 12-14 – Estacada, OR – Pro – NT Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth -30
    Open Women’s Winner – Jessica Weese +7
    Masters’ Men’s Winner – Scott Stokely -15
    Masters’ Women’s Winner – Leanne Fulton +45
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates -5
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Tufty +28
    Congratulations on your wins!!!

    2015 ST. LOUIS OPEN
    Jun 13-14 – St. Louis, MO – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Zach Melton -20
    Open Women’s Winner – Barrett White +21
    Masters’ Men’s Winner – Matt Augustin -9
    Advanced Men’s Winner – Kevin Eldredge -3
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Gary Polkinghorne +7
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Joe Jaegers +6
    Intermediate Men’s Winner – Seth Friedrich +12
    Intermediate Women’s Winner – Heather Flow +65
    Recreational Men’s Winner – Eric “Doc” Dochterman +18
    Junior <=19 Boys’ Winner – Alec Stacy +36
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #6 – PRODISCUS LITHUANIAN OPEN
    Jun 13-14 – Vilnius, Lithuania – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Ville Piippo -17
    Open Women’s Winner – Kristin Tattar +41
    Masters’ Men’s Winner – Tadas Uselis +3
    Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Paul Kustala +46
    Advanced Men’s Winner – Markus Dvinjaninov -3
    Junior <=19 Boys’ Winner – Pranciskus Gricius -13
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS JUNE 5-7 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    CANON BALL RUN PRESENTED BY INNOVA CHAMPION DISCS
    Jun 6-7 – Wrightwood, Sylmar, Pasadena, Tujunga, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Philo Brathwaite -24
    Masters’ Men’s Winner – Chris Brophy / Chris Greenleaf -18
    Advanced Men’s Winner – Jeremy Barnes -14
    Intermediate Men’s Winner – Wayne Bird -9
    Recreational Men’s Winner – Steve Coryell +4
    Recreational Women’s Winner – Andrea Rose Aracil +20
    Congratulations on your wins!!!

    THE SALMON RIVER DISC GOLF TOURNAMENT
    Jun 6-7 – Cecilville, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Shasta Criss -29
    Open Women’s Winner – Camille Skweir +5
    Masters’ Men’s Winner – Jonathan Baldwin -17
    Grandmasters’ Men’s Winner – Michael Belchik -6
    Advanced Men’s Winner – Reuben Davis -17
    Advanced Women’s Winner – Cyndi Baker +41
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Gary Charlesworth +5
    Intermediate Men’s Winner – Oliver Anderson +4
    Intermediate Women’s Winner – Lena Borden +75
    Recreational Men’s Winner – Sebastian Alvarado +20
    Congratulations on your wins!!!

    DGOD AM SERIES PRESENTED BY LATITUDE 64 – #1 BUXTON OPEN
    Jun 6 – Portland, OR – Am – B Tier

    Advanced Men’s Winner – Brad Hummel -7
    Advanced Women’s Winner – Madison Tomaino +18
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Heath Kinton +9
    Intermediate Men’s Winner – Michael Robinson -8
    Intermediate Women’s Winner – Mandy Gunkel +35
    Congratulations on your wins!!!

    FT. STEILACOOM OPEN
    Jun 6-7 – Lakewood, WA – Pro/Am – A/B Tier

    Open Men’s Winner – Nathan Sexton -53
    Open Women’s Winner – Leanne Fulton +28
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown -13
    Grandmasters’ Men’s Winner – Wayne Whitney -7
    Advanced Men’s Winner – Brian Cole -10
    Advanced Women’s Winner – Jennie Cartwright +27
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Blaine Klingler +1
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – James Huestis +4
    Congratulations on your wins!!!

    2015 DISC GIRLS GONE WILD PRESENTED BY MC SPORTS
    Jun 6-7 – Laingsburg, MI – Pro/Am – A/B Tier

    Open Women’s Winner – Catrina Allen -11
    Masters’ Women’s Winner – Barrett White +5
    Advanced Men’s Winner – Justin Standish -15
    Advanced Women’s Winner – ABigail Calhoun +26
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Rebecca Gilbert +71
    Advanced Legends’ Women’s Winner – Janny Darling +136
    Intermediate Women’s Winner – Kim Householder +17
    Recreational Women’s Winner – Chandra Degood +28
    Novice Women’s Winner – Victoria Cena +42
    Junior <=16 Girls’ Winner – Lacey Brugler +27
    Junior <=13 Girls’ Winner – Lauren Oakley +30
    Junior <=10 Girls’ Winner – Emma Partee +25
    Congratulations on your wins!!!

    PARIS GRAND OPENING
    Jun 6 – Paris, ON, Canada – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Jeffrey Bryk -14
    Masters’ Men’s Winner – Dave Northrup -13
    Grandmasters’ Men’s Winner – Robert Martinek -5
    Advanced Men’s Winner – Mike Masters -9
    Advanced Women’s Winner – Helen Morlock _18
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – John MacLeod +7
    Intermediate Men’s Winner – Kyle Pitman +1
    Intermediate Women’s Winner – Laura Scholtens +39
    Recreational Men’s Winner – Marc Worotny +11
    Junior <=13 Boys’ Winner – Gavin Darby +65
    Junior <=13 Girls’ Winner – Jaden Duncan +57
    Congratulations on your wins!!!

    UNITED STATES AMATEUR DISC GOLF CHAMPIONSHIP
    Jun 5-7 – Milford, MI – Am – M Tier

    Advanced Men’s Winner – Anthony Barela -22
    Congratulations on your win!!!

  • RESULTS MAY 29-31 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    HARD PAN CLASSIC SPONSORED BY LATITUDE 64
    May 30 – Fresno, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Derek Billings -25
    Open Women’s Winner – Paige Pierce -2
    Masters’ Men’s Winner – D.J. Ellis -8
    Grandmasters’ Men’s Winner – Darrell Blanks -2
    Advanced Men’s Winner – Gregory McDonald -6
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Elec Pryor +3
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Les White +4
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Eric L. Macbean +20
    Intermediate Men’s Winner – Logan Riding -3
    Intermediate Women’s Winner – Lorena Dostal +48
    Congratulations on your wins!!!

    SPRING FLING SPONSORED BY DYNAMIC DISTRIBUTION
    May 30 – San Diego, CA – Am – B Tier

    Advanced Men’s Winner – Jonathan Maki -15
    Advanced Women’s Winner – Allie Robles +11
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chet Morse -5
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Christian Cullen -3
    Intermediate Men’s Winner – Christopher Dilloway -7
    Recreational Men’s Winner – Andy Dilloway +1
    Junior <=19 Boys’ Winner – Beck Russell +15
    Congratulations on your wins!!!

    COUNTRY CLUB CLASSIC
    May 30 – Stockton, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Women’s Winner – Kristine King -5
    Advanced Women’s Winner – Ashley Ismail -1
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kelly Owen +12
    Advanced Grandmasters’ Women’s Winner – Theresa Funk +20
    Intermediate Women’s Winner – Sonia McNally +6
    Recreational Women’s Winner – Kimberly Roush +22
    Congratulations on your wins!!!

    BEACH CITY BOWL 2015 – PRO
    May 30 – Los Angeles, CA – Pro – C Tier

    Open Men’s Winner – Simon Lizotte -21
    Open Women’s Winner – Phikounthong Phommavong Scoggins +8
    Masters’ Men’s Winner – Shane Dehner -6
    Congratulations on your wins!!!

    BEACH CITY BOWL 2015 – AM
    May 31 – Los Angeles, CA – Am – C Tier

    Advanced Men’s Winner – Connor Wright -6
    Advanced Women’s Winner – Tiara Cargile +20
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Chris Calleton -2
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Dale Ventress +1
    Intermediate Men’s Winner – Dwayne Allen +3
    Recreational Men’s Winner – Zak Berrie +15
    Junior <=13 Boys’ Winner – Xaelen Nash +23
    Congratulations on your wins!!!

    2015 TURTLE ROCK PRO/AM
    May 30-31 – Markleeville, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Nikko Locastro -25
    Open Women’s Winner – Jessica Weese E
    Masters’ Men’s Winner – Michael Guerrero -16
    Grandmasters’ Men’s Winner – Jim Oates -10
    Advanced Men’s Winner – Austin Green -7
    Advanced Women’s Winner – Courtney Heyer +44
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Dan Lynch -3
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Brandi Baker +56
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Johnny Blue +13
    Intermediate Men’s Winner – Ben Slakey -3
    Intermediate Women’s Winner – Andrea Roegiers +48
    Recreational Men’s Winner – Charles Ray +10
    Congratulations on your wins!!!

    2015 ROSE CITY OPEN
    May 30-31 – Portland, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Crabtree -17
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey +11
    Masters’ Men’s Winner – Jay Harbour -11
    Grandmasters’ Men’s Winner – Doug Saulter -2
    Advanced Men’s Winner – Ryan Tech -9
    Advanced Women’s Winner – Kailey Carlson +21
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Douglas Hale +6
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Mike Palermo +12
    Congratulations on your wins!!!

    DISCRAFT GREAT LAKES OPEN
    May 29-31 – Milford, MI – Pro/Am – A Tier

    Open Men’s Winner – Benjamin Callaway -23
    Open Women’s Winner – Catrina Allen +1
    Masters’ Men’s Winner – Brian Miller -4
    Grandmasters’ Men’s Winner – Mark A. Roberts / Michael Frame +1
    Advanced Men’s Winner – Daniel Dufour / Jared Dow E
    Advanced Women’s Winner – Jean Mayes +23
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Matt Lacey -6
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Craig Fernandez -11
    Intermediate Men’s Winner – Jay Binienda +5
    Recreational Men’s Winner – Eric Essex / Elijah Wykes -10
    Congratulations on your wins!!!

    EUROPEAN OPEN QUALIFIER TURKU
    May 30 – Turku, Finland – Pro – C Tier

    Open Men’s Winner – Tapani Aulu -2
    Open Women’s Winner – Henna Blomroos +18
    Congratulations on your wins!!!

    AMATEUR WORLD DOUBLES CHAMPIONSHIPS
    May 29-31 – Talco, TX – Am – XM Tier

    Advanced Men’s Winner – Ace and Confused -28
    Advanced Women’s Winner – Lovely Aces +14
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Been There Done That -12
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Putt for Dough -46
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – SoCal -40
    Intermediate Men’s Winner – Chain Bangerz -50
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 30-MAY 3 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN SPONSORED BY LATITUDE 64
    Apr 30-May 2 – Emporia, KS – Pro – NT Tier

    Open Men’s Winner – Paul McBeth -34
    Open Women’s Winner – Paige Pierce -9
    Masters’ Men’s Winner – Patrick Brown -20
    Grandmasters’ Men’s Winner – Ken Shepperd -5
    Congratulations on your wins!!!

    30TH ANNUAL “STEADY” ED MEMORIAL MASTERS CUP – PRESENTED BY DGA (AM)

    May 1-3 – Santa Cruz, CA – Am – A Tier
    Advanced Men’s Winner – Wes Morrison -4
    Advanced Women’s Winner – Jenna Johnson +60
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Marshall Lambert +16
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Kalena Luxon +82
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – David Hevia +9
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Dave Linger +24
    Intermediate Men’s Winner – Brett Godown +28
    Congratulations on your wins!!!

    THE 28TH ANNUAL BUDDHA TREE
    May 2-3 – Salmon Creek, Unincorporated Humboldt, CA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Lewis Bitney -14
    Open Women’s Winner – Kelly Muth -1
    Masters’ Men’s Winner – Brian Murphy -10
    Advanced Men’s Winner – Reuben Davis -11
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Tom Wallace +26
    Intermediate Men’s Winner – Gabriel Mirizio +2
    Congratulations on your wins!!!

    LAKE AND SEA OPEN
    May 2-3 – Seattle, WA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kyle Crabtree -32
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey +7
    Masters’ Men’s Winner – Ming Vang -8
    Grandmasters’ Men’s Winner – Gordon Kirkpatrick +13
    Advanced Men’s Winner – Brandon McNew -10
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Johnson E
    Intermediate Men’s Winner – Jeremy Mulder +3
    Congratulations on your wins!!!

    4TH ANNUAL DENNIS ROCKWELL OPEN
    May 2-3 – Kennewick, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Brian Cook -31
    Masters’ Men’s Winner – Steve Loyd -9
    Advanced Men’s Winner – Kyle Smart -14
    Advanced Women’s Winner – Becky Heffling +40
    Advanced Masters’ Men’s Winner – John Tomsick +3
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Garrison +10
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Jeff Crum +37
    Intermediate Men’s Winner – Tracy Wright +4
    Intermediate Women’s Winner – Zanchel Clifton +58
    Recreational Men’s Winner – Joshua Ulstad +26
    Junior <=13 Boys’ Winner – Hunter Tomsick +77
    Congratulations on your wins!!!

    DYNAMIC DISCS GLASS BLOWN OPEN SPONSORED BY LATITUDE 64
    Apr 30-May 2 – Emporia, KS – Am – A Tier

    Advanced Men’s Winner – Brandon Cawthorne -7
    Advanced Women’s Winner – Gail Pace +28
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Jason Snodgrass -4
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Will Rosa -1
    Intermediate Men’s Winner – Jason Slamen E
    Intermediate Women’s Winner – Sarah Hiller +38
    Recreational Men’s Winner – Bryan Nacho Drewery +9
    Congratulations on your wins!!!

    TRI-STATE DISC GOLF OPEN PRESENTED BY INNOVA
    May 2 – Huntington, WV – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Cyrus Fuhrman -15
    Masters’ Men’s Winner – Dave Wiltsey E
    Grandmasters’ Men’s Winner – Gregg Wootten +6
    Advanced Men’s Winner – Adam Montgomery +6
    Advanced Masters’ Men’s Winner – James White +4
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Phillip Bryan +6
    Intermediate Men’s Winner – Ryan Ryno Shirley -1
    Recreational Men’s Winner – John Tyree +5
    Junior <=16 Boys’ Winner – Zackery Stepp +49
    Congratulations on your wins!!!

    DUTCH DISC GOLF SERIES 2014/2015 #9
    May 2 – Nieuwegein, Netherlands – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Sander Bahnerth -11
    Open Women’s Winner – Eveline Nagtegaal +47
    Advanced Men’s Winner – Michiel Van Voorst +5
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 24-26 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below further information!

    LIQUID SUNSHINE OPEN
    Apr 25-26 – Stayton, OR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Dustin Keegan -31
    Open Women’s Winner – Amy Lewis +2
    Masters’ Men’s Winner – Jason Pinkal -31
    Advanced Men’s Winner – David Jackson -20
    Advanced Women’s Winner – Sai Ananda +7
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Paul Petitt -4
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Barry Bolliger -6
    Congratulations on your wins!!!

    19TH WINDY RIVER OPEN
    Apr 25-26 – Kennewick, WA – Pro/Am – C Tier

    Open Men’s Winner – Brian Cook -21
    Open Women’s Winner – Melodie Bailey +11
    Advanced Men’s Winner – Alex Russell -14
    Advanced Women’s Winner – Martha Mendez-Carlos +34
    Advanced Masters’ Men’s Winner – David Morse +3
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Jay Garrison +20
    Intermediate Men’s Winner – Jeffrey Millard E
    Intermediate Women’s Winner – Ralaunda Ashenbrenner +64
    Recreational Men’s Winner – Jonathan Mollerup +62
    Junior <=16 Boys’ Winner – William Carlos +15
    Junior <=13 Boys’ Winner – Samual Mollerup +108
    Congratulations on your wins!!!

    THE AMATEUR CHAMPIONSHIP AT BOWLING GREEN
    Apr 24-26 – Bowling Green, KY – Am – A Tier

    Advanced Men’s Winner – Michael Conlee -32
    Advanced Women’s Winner – Tabatha Ashley +13
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Ken Parks -12
    Advanced Masters’ Women’s Winner – Christy Mullins +11
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Billy Ray Osborn -3
    Advanced Senior Grandmasters’ Men’s Winner – Don Altmyer -3
    Advanced Senior Grandmasters’ Women’s Winner – Candy Olerud +48
    Intermediate Men’s Winner – Daniel Spoone -19
    Intermediate Women’s Winner – Ashley Birrittier +25
    Recreational Men’s Winner – Dustin Reynolds -11
    Recreational Women’s Winner – Katie Holbrook +42
    Congratulations on your wins!!!

    DOUBLE TROUBLE BREWING PRESENTS RIVERMEDE
    Apr 25-26 – Peterborough, ON, Canada – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Kim Scott-Wood / Brody MacDonald / Chris Ozolins -6
    Masters’ Men’s Winner – Steven Soucie E
    Grandmasters’ Men’s Winner – Christopher Lowcock +7
    Advanced Men’s Winner – Mike Masters -3
    Advanced Women’s Winner – Kim Robertson +28
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Sean Veitch +6
    Intermediate Men’s Winner – Brad Cooper +9
    Intermediate Women’s Winner – Karin Lee +46
    Congratulations on your wins!!!

  • RESULTS APRIL 15-19 TOURNAMENTS
    Click Here to Read More
    Here are the results posts for you today! Click the links below for further information!

    LAKE COUNTY PLAYERS CUP
    Apr 18-19 – Lakeport, CA – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Peter McBride -18
    Masters’ Men’s Winner – Robert Ryan E
    Grandmasters’ Men’s Winner – Scott Riley -5
    Advanced Men’s Winner – Chris Bates +2
    Advanced Women’s Winner – Sarah Amaya +49
    Advanced Masters’ Men’s Winner – Kevin Krueger +5
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Bob Diamond +12
    Intermediate Men’s Winner – Mark Tennyson +5
    Recreational Men’s Winner – Fred Genung +52
    Congratulations on your wins!!!

    VINTAGE OPEN 2015
    Apr 18 – Russellville, AR – Pro/Am – B Tier

    Open Men’s Winner – Chris Eada -11
    Open Women’s Winner – Andrea Meyers +12
    Advanced Men’s Winner – Richard Womack -6
    Advanced Grandmasters’ Men’s Winner – Steve Bennett +20
    Intermediate Men’s Winner – David Bevis +1
    Recreational Men’s Winner – Lucas Cox +3
    Recreational Women’s Winner – Jessica Files +46
    Junior <=16 Boys’ Winner – Sam Michaels -6
    Congratulations on your wins!!!

    EUROTOUR #3 – CO 2015 BY LATITUDE 64 AND DYNAMIC DISCS
    Apr 18-19 – Copenhagen, Denmark – Pro – A Tier

    Open Men’s Winner – Seppo Paju -31
    Open Women’s Winner – Camilla Grunden +23
    Masters’ Men’s Winner – Anders Sward -19
    Grandmasters’ Men’s Winner – Olle Samuelsson +8
    Congratulations on your wins!!!

    NCDGC – A PDGA MAJOR – TEAM
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Men’s Winner – Ferris State -28
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC – A PDGA MAJOR – INDIVIDUAL
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Men’s Winner – James Proctor -15
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC WOMEN’S – A PDGA MAJOR – TEAM
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Women’s Winner – California State-Monterey Bay +102
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC WOMEN’S – A PDGA MAJOR – INDIVIDUAL
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Women’s Winner – Camille Skweir +1
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – A PDGA MAJOR – TEAM
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Winner – Ferris State -47
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC FIRST FLIGHT – A PDGA MAJOR – INDIVIDUAL
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Winner – Hobie Hein -2
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – A PDGA MAJOR – TEAM
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Winner – Ferris State -39
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC SECOND FLIGHT – A PDGA MAJOR – INDIVIDUAL
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Winner – Joshua Kaufman -8
    Congratulations on your win!!!

    NCDGC NIT FINALS – A PDGA MAJOR – TEAM
    Apr 15-18 – North Augusta, SC – Pro/Am – XM Tier

    Advanced Winner – Wisconsin-Stevens Point -3
    Congratulations on your win!!!